Konferencja

Konferencja "Rok Kolberga – i co dalej?"

W dniach 26-27 listopada w Pałacu w Radziejowicach odbędzie się konferencja "Rok Kolberga – i co dalej?". Organizatorami konferencji są Instytut Muzyki i Tańca oraz Forum Muzyki Tradycyjnej.

więcej
Skarby Wielkopolskiej muzyki na dudy, kozły i smyki - miniatura

Skarby Wielkopolskiej muzyki na dudy, kozły i smyki

22 listopada 2014 roku w Zbąszyniu odbędzie się koncert "Skarby Wielkopolskiej muzyki na dudy, kozły i smyki", łączący finał warsztatów z mistrzami z obchodami 55-lecia Stowarzyszenia Muzyków Ludowych w Zbąszyniu.

więcej
Oskar Kolberg - Polak z wyboru - miniatura

Oskar Kolberg - Polak z wyboru

22 listopada 2014 roku w kościele ewangelicko-augsburskim Św. Trójcy w Warszawie odbędzie seminarium i koncert "Oskar Kolberg - Polak z wyboru".

więcej
Dziedzictwo Oskara Kolberga w Stanisławowie na Ukrainie - miniatura

Dziedzictwo Oskara Kolberga w Stanisławowie na Ukrainie

Stowarzyszenie Willa Decjusza we współpracy z Konsulatem Generalnym RP we Lwowie oraz Polsko-Ukraińską Fundacją im. I. J. Paderewskiego 13 listopada 2014 roku organizuje koncert w Stanisławowie na terenie Ukrainy w ramach projektu pn. Dziedzictwo Oskara Kolberga.

więcej
Pieśni ludowe ziemi radomszczańskiej - miniatura

Pieśni ludowe ziemi radomszczańskiej

Łódzki Dom Kultury i Miejski Dom Kultury w Radomsku zapraszają na promocję książki "Pieśni ludowe ziemi radomszczańskiej" Marka Kopra, której wydawcą jest Łódzki Dom Kultury. Spotkanie odbędzie się 22 listopada 2014 roku w Radomsku.

więcej
„Szkoła mistrzów tradycji” i „Szkoła mistrzów budowy instrumentów ludowych” - nabór wniosków do edycji 2015 - miniatura

„Szkoła mistrzów tradycji” i „Szkoła mistrzów budowy instrumentów ludowych” - nabór wniosków do edycji 2015

Uprzejmie przypominamy, że 30 listopada upływa termin składania wniosków aplikacyjnych do programów Instytutu Muzyki i Tańca „Szkoła mistrzów tradycji” i „Szkoła mistrzów budowy instrumentów ludowych”.

więcej
Konferencja dla bibliotekarzy - miniatura

Konferencja dla bibliotekarzy

13 listopada 2014 roku w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy im. Kazimiery Iłłakowiczówny w Trzciance odbędzie się Konferencja "Kolberg 2014" skierowana do bibliotekarzy powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego i bibliotek ościennych.

więcej
Szkoła mistrzów tradycji: „Lniane pieśni” – warsztaty pieśni prządkowych - miniatura

Szkoła mistrzów tradycji: „Lniane pieśni” – warsztaty pieśni prządkowych

W dniach 15-16 listopada 2014, w Ciekotach (gmina Masłów, woj. świętokrzyskiej), Stanisława Radek poprowadzi warsztaty tradycyjnych pieśni prządkowych.

więcej
Wystawa poświęcona Oskarowi Kolbergowi - miniatura

Wystawa poświęcona Oskarowi Kolbergowi

Od 12 listopada do 22 grudnia 2014 roku w Bibliotece Gminnej i Gimnazjalnej w Wicku będzie można zwiedzać wystawę poświęconą Oskarowi Kolbergowi.

więcej
Kolbergowie Europy Wschodniej - miniatura

Kolbergowie Europy Wschodniej

W dniach 14-15 listopada 2014 roku w Sali Konferencyjnej Ossolineum we Wrocławiu odbędzie się Międzynarodowa konferencja muzykologiczna "Kolbergowie Europy Wschodniej".

więcej
Akademia Kolberga: warsztaty ze Stanisławem Witkowskim - miniatura

Akademia Kolberga: warsztaty ze Stanisławem Witkowskim

7 i 8 listopada 2014 w Opatowie odbędą się warsztaty ze Stanisławem Witkowskim w ramach "Akademii Kolberga".

więcej
Oskar Kolberg (1814–1890). Kompozytor. Folklorysta. Etnograf | Katowice - miniatura

Oskar Kolberg (1814–1890). Kompozytor. Folklorysta. Etnograf | Katowice

Do 30 listopada 2014 roku w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Katowicach można zwiedzać wystawę Oskar Kolberg (1814–1890). Kompozytor. Folklorysta. Etnograf.

więcej

"Powiedzcie podziękowanie Kolbergowi za jego mozolną pracę.” Oskar Kolberg: etnograf, (muzyk)ograf, chopinolog - wystawa w Grodzisku Wielkopolskim

Do 24 listopada 2014 roku w Centrum Kultury Rondo w Grodzisku Wielkopolskim można zwiedzać wystawę "Powiedzcie podziękowanie Kolbergowi za jego mozolną pracę.” Oskar Kolberg: etnograf, (muzyk)ograf, chopinolog.

więcej
Rok Kolberga – i co dalej? - miniatura

Rok Kolberga – i co dalej?

W imieniu Instytutu Muzyki i Tańca oraz Forum Muzyki Tradycyjnej serdecznie zapraszamy do udziału w konferencji pn. Rok Kolberga – i co dalej?, która odbędzie się w Radziejowicach w dniach 26–27 listopada 2014 roku.

więcej
Nadzwyczajny koncert z okazji Roku Oskara Kolberga - miniatura

Nadzwyczajny koncert z okazji Roku Oskara Kolberga

Z okazji Roku Oskara Kolberga w Pałacu Prezydenckim odbył się w środę, 5 listopada 2014 roku koncert, podczas którego wystąpiły zespoły muzyki tradycyjnej. Występów artystów wysłuchał m.in. prezydent Bronisław Komorowski z małżonką Anną Komorowską.

więcej
Zwyczaje i obrzędy w tradycji polskiej - miniatura

Zwyczaje i obrzędy w tradycji polskiej

7 listopada 2014 roku w Muzeum Etnograficznym im. Marii Znamierowskiej-Prufferowej w Toruniu odbędzie się uroczysta Gala wręczenia nagród konkursu plastycznego "Zwyczaje i obrzędy w tradycji polskiej".

więcej
Rzeczpospolita Kolberga - Kraina Północno-Wschodnia i Kraina Południowo-Wschodnia - miniatura

Rzeczpospolita Kolberga - Kraina Północno-Wschodnia i Kraina Południowo-Wschodnia

Zapraszamy do obejrzenia nagrań kolejnych koncertów z cyklu „Rzeczpospolita Kolberga”, który odbył się w ramach tegorocznego Festiwalu „Wszystkie Mazurki Świata”.

więcej
XIV Festiwal Pieśni i Tańców Polskich - miniatura

XIV Festiwal Pieśni i Tańców Polskich

10 listopada 2014 roku w Wieliszewie odbędzie się XIV Festiwal Pieśni i Tańców Polskich.

więcej
Egzekwie ludowe za prymasów Polski i konsolacja - miniatura

Egzekwie ludowe za prymasów Polski i konsolacja

3 listopada 2014 roku w Katedrze Wniebowzięcia NMP w Łowiczu odbędzie się finałowa edycja "Egzekwii ludowych".

więcej

"Powiedzcie podziękowanie Kolbergowi za jego mozolną pracę.” Oskar Kolberg: etnograf, (muzyk)ograf, chopinolog - wystawa w Śmiglu

Do 3 listopada 2014 roku w Centrum Kultury w Śmiglu można zwiedzać wystawę "Powiedzcie podziękowanie Kolbergowi za jego mozolną pracę.” Oskar Kolberg: etnograf, (muzyk)ograf, chopinolog.

więcej
Etnografowie w terenie - miniatura

Etnografowie w terenie

W dniach 3-21 listopada w Galerii Słodownia +1 w Starym Browarze w Poznaniu będzie można zwiedzać wystawę "Etnografowie w terenie".

więcej
Szansa na Oskara - miniatura

Szansa na Oskara

Zachęcamy do udziału w konkursie na najlepsze wykonanie podlaskiej pieśni tradycyjnej ze wsi Malinniki, Gorodzisko i Krasna Wieś "Szansa na Oskara".

więcej
Scena w karczmie, czyli powrót Janka - miniatura

Scena w karczmie, czyli powrót Janka

28 października 2014 roku w Teatrze Polskim w Poznaniu odbędzie się prapremiera opery Oskara Kolberga "Scena w karczmie, czyli powrót Janka".

więcej
Spotkanie podsumowujące realizację badań

Spotkanie podsumowujące realizację badań "Tropem Kolberga - etnograficzne badania terenowe Zagłębia Dąbrowskiego"

28 października 2014 roku o godz. 12.00 w Muzeum Zagłębia w Będzinie (Pałac Mieroszewskich) odbędzie się spotkanie podsumowujące realizację badań "Tropem Kolberga - etnograficzne badania terenowe Zagłębia Dąbrowskiego".

więcej
Oj borom, borom... Improwizacje Poleskie - miniatura

Oj borom, borom... Improwizacje Poleskie

28 października 2014 roku w Pardon, To Tu w Warszawie odbędzie się koncert zatytułowany "Oj borom, borom... Improwizacje Poleskie".

więcej
Oskar Kolberg - muzyk, etnograf, pasjonat - miniatura

Oskar Kolberg - muzyk, etnograf, pasjonat

28 października 2014 roku w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia w Sieradzu odbędzie się konferencja zatytułowana "Oskar Kolberg - muzyk, etnograf, pasjonat".

więcej
Koziołki dla Miasta Poznania - miniatura

Koziołki dla Miasta Poznania

23 października 2014 roku podczas Międzynarodowych Targów Poznańskich zostanie otwarta wystawa pokonkursowa "Koziołki dla Miasta Poznania".

więcej
Wesela 21: audioportret - spotkanie na temat fonosfery wesela - miniatura

Wesela 21: audioportret - spotkanie na temat fonosfery wesela

24 października 2014 roku w Muzeum Etnograficznym w Krakowie odbędzie się spotkanie poruszające temat współczesnej fonosfery weselnej.

więcej
Polska na WOMEX w Roku Kolberga - miniatura

Polska na WOMEX w Roku Kolberga

Specjalny dodatek CD z polską muzyką folkową w czasopiśmie „Songlines”, występ zespołu Vołosi podczas showcase oraz specjalne stoisko przygotowane przez Instytut Adama Mickiewicza - to najważniejsze elementy polskiej obecności na trwających targach WOMEX w Santiago de Compostela w Hiszpanii.

więcej
Discover Poland w „Songlines” - miniatura

Discover Poland w „Songlines”

„Discover Poland” to specjalny dodatek CD, który został dołączony do październikowego wydania czasopisma „Songlines”. Na płycie znajduje się 18 nagrań prezentujących polską scenę folkową od Kapeli ze Wsi Warszawa po Studium Instrumentów Etnicznych.

więcej