Koncert pamięci Oskara Kolberga | Replika koncertu z 1889 roku - miniatura

Koncert pamięci Oskara Kolberga | Replika koncertu z 1889 roku

Niezwykły koncert poświęcony Oskarowi Kolbergowi odbędzie się w Krakowie 31 maja 2015 (niedziela) o godz. 19.30 w Celestacie przy ul. Lubicz 16. Będzie to replika koncertu z 1889 roku, który odbył się w tym samym dniu i w tym samym miejscu (dawna Sala strzelecka).

więcej
Kontynuacja projektu Mały Kolberg - miniatura

Kontynuacja projektu Mały Kolberg

Fundacja Rozwoju Dzieci im. Jana Amosa Komeńskiego przedstawia działania będące kontynuacją projektu "Mały Kolberg" w 2015 roku.

więcej
Wyniki badania omnibusowego - miniatura

Wyniki badania omnibusowego

Badanie opinii publicznej na temat rozpoznawalności nazwiska Kolberga, zrealizowane w grudniu 2013 roku wykazało, że zaledwie 8% Polaków potrafi poprawnie odpowiedzieć na pytanie, kim był Oskar Kolberg. Po powtórnym badaniu w styczniu 2015 roku, liczba ta wzrosła do 11,3%.

więcej
Strona internetowa poświęcona muzyce tradycyjnej - miniatura

Strona internetowa poświęcona muzyce tradycyjnej

W ramach Roku Kolberga dokonano przebudowy pierwszej wersji portalu www.muzykatradycyjna.pl, stanowiącego centrum informacyjne i bazę wiedzy na tematy etnomuzyczne.

więcej
Mały Kolberg - miniatura

Mały Kolberg

Projekt "Mały Kolberg" skierowany był do osób pracujących z dziećmi (w wieku od urodzenia do 10 roku życia) w bibliotekach, przedszkolach, szkołach, ośrodkach kultury, muzeach, a także poza instytucjami.

więcej
Akademia Kolberga - miniatura

Akademia Kolberga

"Akademia Kolberga" to projekt animacji żywej kultury ludowej i budowa strony internetowej
www.akademiakolberga.pl.

więcej
Nowa strona internetowa o Oskarze Kolbergu - miniatura

Nowa strona internetowa o Oskarze Kolbergu

Instytut im. Oskara Kolberga we współpracy z IMiT uruchomił nową, dwujęzyczną stronę internetową
www.oskarkolberg.pl, zawierającą informacje związane z postacią Kolberga i jego dorobkiem (w tym m.in.: biografię, interaktywną mapę zasięgów kolbergowskich monografii i ich zawartości).

więcej
Przewodnik śladami Oskara Kolberga - miniatura

Przewodnik śladami Oskara Kolberga

"Przewodnik śladami Oskara Kolberga" to aplikacja, będąca multimedialnym przewodnikiem po miejscach i regionach związanych z życiem i dziełem Oskara Kolberga.

więcej
Strona internetowa poświęcona polskim ludowym instrumentom muzycznym - miniatura

Strona internetowa poświęcona polskim ludowym instrumentom muzycznym

Portal www.instrumenty.edu.pl poświęcony polskim ludowym instrumentom muzycznym prezentuje instrumenty muzyczne i narzędzia dźwiękowe wykorzystywane w praktyce ludowej na terenie całej Polski.

więcej
Wystawy planszowe, internetowe i multimedialne - miniatura

Wystawy planszowe, internetowe i multimedialne

Wystawy planszowe, internetowe i multimedialne zrealizowane w Roku Kolberga dostępne są na naszej stronie w zakładce "multimedia".

więcej
Strona internetowa o laureatach Nagrody Kolberga - miniatura

Strona internetowa o laureatach Nagrody Kolberga

Strona jest bazą danych o Nagrodzie im. Oskara Kolberga i jej 697 laureatach (l. 1974-2014), która daje możliwość poznania biogramów nagrodzonych, przeszukiwania nazw i nazwisk według wielu filtrów, przeglądania galerii zdjęć, elementów animowanych, plików dźwiękowych i filmów oraz linków zewnętrznych.

więcej
Ochrona spuścizny muzycznej Oskara Kolberga - miniatura

Ochrona spuścizny muzycznej Oskara Kolberga

Instytut im. Oskara Kolberga we współpracy z Instytutem Muzyki i Tańca dokonał digitalizacji zachowanych kompozycji Kolberga. Na stronie www.oskarkolberg.pl dostępne są w formacie PDF partytury, głosy instrumentalne i wyciągi fortepianowe dwóch oper Kolberga: "Król pasterzy" i "Scena w karczmie".

więcej
Elektroniczny indeks utworów muzycznych - miniatura

Elektroniczny indeks utworów muzycznych

Projekt elektronicznego indeksu utworów muzycznych zebranych w dziełach Kolberga objął 2700 melodii z tomów DWOK01-DWOK06 („Pieśni ludu polskiego", „Sandomierskie", „Kujawy" 1 i 2, „Krakowskie" 1 i 2).

więcej
„Polskie ludowe instrumenty muzyczne” – prezentacja portalu - miniatura

„Polskie ludowe instrumenty muzyczne” – prezentacja portalu

Instytut Muzyki i Tańca zaprasza na prezentację portalu „Polskie ludowe instrumenty muzyczne”, która odbędzie się 17 marca 2015 r. o godz. 12.00 w Państwowym Muzeum Etnograficznym w Warszawie.

więcej
Digitalizacja rękopisów Oskara Kolberga - miniatura

Digitalizacja rękopisów Oskara Kolberga

We współpracy z Biblioteką Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Polską Akademią Umiejętności w Krakowie dokonano digitalizacji wszystkich rękopisów Kolberga w liczbie ponad 21 tysięcy kart.

więcej
Digitalizacja Dzieł Wszystkich Oskara Kolberga - miniatura

Digitalizacja Dzieł Wszystkich Oskara Kolberga

Biblioteka Narodowa zdigitalizowała wszystkie wydane dotąd tomy "Dzieł Wszystkich Oskara Kolberga" (75 woluminów) i udostępniła je w Cyfrowej Bibliotece Narodowej Polona w kolekcji "Oskar Kolberg".

więcej
Raport - Rok Kolberga 2014 - miniatura

Raport - Rok Kolberga 2014

Zachęcamy do zapoznania się z Raportem - Rok Kolberga 2014, będącym syntetycznym podsumowaniem działań związanych z obchodami 200. rocznicy urodzin Oskara Kolberga.

więcej
Rok Oskara Kolberga 2014 dobiegł końca - miniatura

Rok Oskara Kolberga 2014 dobiegł końca

Ponad 3 tysiące wydarzeń zorganizowanych w niemal 300 polskich miejscowościach, w których udział wzięło ponad 4 tysiące wykonawców i prawie 3 miliony słuchaczy – Rok Oskara Kolberga, wybitnego folklorysty i etnografa dobiegł końca.

więcej
Konferencja prasowa podsumowująca obchody Roku Kolberga 2014 - miniatura

Konferencja prasowa podsumowująca obchody Roku Kolberga 2014

Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Pani prof. Małgorzata Omilanowska zaprasza do wzięcia udziału w konferencji prasowej podsumowującej obchody Roku Kolberga 2014, ustanowionego z okazji przypadającej w 2014 roku 200. rocznicy urodzin folklorysty i etnografa.

więcej
Do siego roku! - miniatura

Do siego roku!

Rok Kolberga 2014 dobiega końca. Pokazaliśmy, że kultura ludowa jest wciąż czymś żywym, ciekawym, dynamicznym i autentycznym. Życzymy Państwu wielu powodów do radości w Nowym 2015 Roku!

więcej
Życzenia świąteczne - miniatura

Życzenia świąteczne

Życzymy Państwu pełnych ciepła i spokoju Świąt Bożego Narodzenia, a w Nowym 2015 Roku samej radości i satysfakcji oraz wielu okazji do twórczego kontaktu ze sztuką – muzyką i tańcem.

więcej
Sprawozdanie z konferencji w Radziejowicach - miniatura

Sprawozdanie z konferencji w Radziejowicach

W dniach 26-27 listopada 2014 roku w Radziejowicach odbyła się interdyscyplinarna konferencja „Rok Kolberga i co dalej?”. Organizatorami konferencji był Instytut Muzyki i Tańca oraz Forum Muzyki Tradycyjnej.

więcej
Fotorelacja z konferencji w Sejmie RP - miniatura

Fotorelacja z konferencji w Sejmie RP

Zachęcamy do obejrzenia zdjęć z Konferencji "Rok Kolberga - i co dalej?", która odbyła się 17 grudnia 2014 roku w Sejmie Rzeczypospolitej Polskiej w Warszawie.

więcej
Złożenie kwiatów na grobie Rodziców Oskara Kolberga - miniatura

Złożenie kwiatów na grobie Rodziców Oskara Kolberga

17 grudnia 2014 roku na Cmentarzu Ewangelicko-Augsburskim w Warszawie złożono kwiaty na grobie Rodziców Oskara Kolberga.

więcej
Zabawa Sylwestrowa

Zabawa Sylwestrowa "Na ludowo" w Zawitale

31 grudnia 2014 roku w Zawitale odbędzie się wyjątkowa zabawa sylwestrowa z udziałem wiejskich muzykantów i ich uczniów.

więcej
Rok Oskara Kolberga w Poznaniu i Wielkopolsce - miniatura

Rok Oskara Kolberga w Poznaniu i Wielkopolsce

18 grudnia 2014 roku w Instytucie im. Oskara Kolberga w Poznaniu odbędzie się spotkanie podsumowujące Rok Oskara Kolberga w Poznaniu i Wielkopolsce.

więcej
Konferencja w Sejmie Rzeczypospolitej Polskiej - miniatura

Konferencja w Sejmie Rzeczypospolitej Polskiej

17 grudnia 2014 roku w Sali Kolumnowej Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej w Warszawie odbędzie się Konferencja „Rok Kolberga – i co dalej?”.

więcej
Fotorelacja z uroczystego spektaklu zamykającego obchody Roku Kolberga 2014 - miniatura

Fotorelacja z uroczystego spektaklu zamykającego obchody Roku Kolberga 2014

Zachęcamy do obejrzenia zdjęć z uroczystego spektaklu zamykającego obchody Roku Kolberga 2014, który odbył się 11 grudnia 2014 roku w Studio Koncertowym Polskiego Radia im. W. Lutosławskiego w Warszawie.

więcej
Fotorelacja z wręczenia Nagród im. Oskara Kolberga i Medali Gloria Artis - miniatura

Fotorelacja z wręczenia Nagród im. Oskara Kolberga i Medali Gloria Artis

Zachęcamy do obejrzenia zdjęć z uroczystości wręczenia Nagród im. Oskara Kolberga i Medali Gloria Artis, która odbyła się 11 grudnia 2014 roku w Studio Koncertowym Polskiego Radia im. W. Lutosławskiego w Warszawie.

więcej
Finał obchodów Roku Kolberga 2014 - miniatura

Finał obchodów Roku Kolberga 2014

11 grudnia 2014 roku w Studio Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie odbyły się uroczystości oficjalnie zamykające obchody Roku Kolberga 2014 w Polsce. Wybitnym przedstawicielom środowiska kultury tradycyjnej Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Małgorzata Omilanowska wręczyła nagrody i medale.

więcej