Digitalizacja Dzieł Wszystkich Oskara Kolberga - miniatura

Digitalizacja Dzieł Wszystkich Oskara Kolberga

Biblioteka Narodowa zdigitalizowała wszystkie wydane dotąd tomy "Dzieł Wszystkich Oskara Kolberga" (75 woluminów) i udostępniła je w Cyfrowej Bibliotece Narodowej Polona w kolekcji "Oskar Kolberg".

więcej
Raport - Rok Kolberga 2014 - miniatura

Raport - Rok Kolberga 2014

Zachęcamy do zapoznania się z Raportem - Rok Kolberga 2014, będącym syntetycznym podsumowaniem działań związanych z obchodami 200. rocznicy urodzin Oskara Kolberga.

więcej
Fotorelacja z konferencji prasowej zamykającej obchody Roku Kolberga 2014 - miniatura

Fotorelacja z konferencji prasowej zamykającej obchody Roku Kolberga 2014

Zachęcamy do obejrzenia zdjęć z konferencji prasowej zamykającej obchody Roku Kolberga 2014, która odbyła się 16 lutego 2015 roku w Państwowym Muzeum Etnograficznym w Warszawie.

więcej
Rok Oskara Kolberga 2014 dobiegł końca - miniatura

Rok Oskara Kolberga 2014 dobiegł końca

Ponad 3 tysiące wydarzeń zorganizowanych w niemal 300 polskich miejscowościach, w których udział wzięło ponad 4 tysiące wykonawców i prawie 3 miliony słuchaczy – Rok Oskara Kolberga, wybitnego folklorysty i etnografa dobiegł końca.

więcej
Konferencja prasowa podsumowująca obchody Roku Kolberga 2014 - miniatura

Konferencja prasowa podsumowująca obchody Roku Kolberga 2014

Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Pani prof. Małgorzata Omilanowska zaprasza do wzięcia udziału w konferencji prasowej podsumowującej obchody Roku Kolberga 2014, ustanowionego z okazji przypadającej w 2014 roku 200. rocznicy urodzin folklorysty i etnografa.

więcej
Do siego roku! - miniatura

Do siego roku!

Rok Kolberga 2014 dobiega końca. Pokazaliśmy, że kultura ludowa jest wciąż czymś żywym, ciekawym, dynamicznym i autentycznym. Życzymy Państwu wielu powodów do radości w Nowym 2015 Roku!

więcej
Życzenia świąteczne - miniatura

Życzenia świąteczne

Życzymy Państwu pełnych ciepła i spokoju Świąt Bożego Narodzenia, a w Nowym 2015 Roku samej radości i satysfakcji oraz wielu okazji do twórczego kontaktu ze sztuką – muzyką i tańcem.

więcej
Sprawozdanie z konferencji w Radziejowicach - miniatura

Sprawozdanie z konferencji w Radziejowicach

W dniach 26-27 listopada 2014 roku w Radziejowicach odbyła się interdyscyplinarna konferencja „Rok Kolberga i co dalej?”. Organizatorami konferencji był Instytut Muzyki i Tańca oraz Forum Muzyki Tradycyjnej.

więcej
Fotorelacja z konferencji w Sejmie RP - miniatura

Fotorelacja z konferencji w Sejmie RP

Zachęcamy do obejrzenia zdjęć z Konferencji "Rok Kolberga - i co dalej?", która odbyła się 17 grudnia 2014 roku w Sejmie Rzeczypospolitej Polskiej w Warszawie.

więcej
Złożenie kwiatów na grobie Rodziców Oskara Kolberga - miniatura

Złożenie kwiatów na grobie Rodziców Oskara Kolberga

17 grudnia 2014 roku na Cmentarzu Ewangelicko-Augsburskim w Warszawie złożono kwiaty na grobie Rodziców Oskara Kolberga.

więcej
Zabawa Sylwestrowa

Zabawa Sylwestrowa "Na ludowo" w Zawitale

31 grudnia 2014 roku w Zawitale odbędzie się wyjątkowa zabawa sylwestrowa z udziałem wiejskich muzykantów i ich uczniów.

więcej
Rok Oskara Kolberga w Poznaniu i Wielkopolsce - miniatura

Rok Oskara Kolberga w Poznaniu i Wielkopolsce

18 grudnia 2014 roku w Instytucie im. Oskara Kolberga w Poznaniu odbędzie się spotkanie podsumowujące Rok Oskara Kolberga w Poznaniu i Wielkopolsce.

więcej
Konferencja w Sejmie Rzeczypospolitej Polskiej - miniatura

Konferencja w Sejmie Rzeczypospolitej Polskiej

17 grudnia 2014 roku w Sali Kolumnowej Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej w Warszawie odbędzie się Konferencja „Rok Kolberga – i co dalej?”.

więcej
Fotorelacja z uroczystego spektaklu zamykającego obchody Roku Kolberga 2014 - miniatura

Fotorelacja z uroczystego spektaklu zamykającego obchody Roku Kolberga 2014

Zachęcamy do obejrzenia zdjęć z uroczystego spektaklu zamykającego obchody Roku Kolberga 2014, który odbył się 11 grudnia 2014 roku w Studio Koncertowym Polskiego Radia im. W. Lutosławskiego w Warszawie.

więcej
Fotorelacja z wręczenia Nagród im. Oskara Kolberga i Medali Gloria Artis - miniatura

Fotorelacja z wręczenia Nagród im. Oskara Kolberga i Medali Gloria Artis

Zachęcamy do obejrzenia zdjęć z uroczystości wręczenia Nagród im. Oskara Kolberga i Medali Gloria Artis, która odbyła się 11 grudnia 2014 roku w Studio Koncertowym Polskiego Radia im. W. Lutosławskiego w Warszawie.

więcej
Finał obchodów Roku Kolberga 2014 - miniatura

Finał obchodów Roku Kolberga 2014

11 grudnia 2014 roku w Studio Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie odbyły się uroczystości oficjalnie zamykające obchody Roku Kolberga 2014 w Polsce. Wybitnym przedstawicielom środowiska kultury tradycyjnej Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Małgorzata Omilanowska wręczyła nagrody i medale.

więcej
Transmisja z zakończenia Roku Kolberga 2014 - miniatura

Transmisja z zakończenia Roku Kolberga 2014

Zachęcamy do śledzenia transmisji z uroczystości oficjalnie zamykających obchody Roku Kolberga 2014 w Polsce, które odbędą się dziś, 11 grudnia w Studio Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie.

więcej
Nagroda im. Oskara Kolberga „Za zasługi dla kultury ludowej” - miniatura

Nagroda im. Oskara Kolberga „Za zasługi dla kultury ludowej”

11 grudnia 2014 roku o godz. 12.00 w Studio Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie już po raz 39. wręczone zostaną Nagrody im. Oskara Kolberga „Za zasługi dla kultury ludowej" wybitnym przedstawicielom środowiska kultury tradycyjnej.

więcej
Archiwum Muzyki Wiejskiej - miniatura

Archiwum Muzyki Wiejskiej

Archiwum Muzyki Wiejskiej to źródło informacji dla badaczy, muzyków i miłośników tradycyjnej muzyki wiejskiej. Kolekcja składa się z filmów, nagrań audio oraz fotografii zarówno archiwalnych, jak i robionych współcześnie.

więcej
Oskar Kolberg (1814–1890). Kompozytor. Folklorysta. Etnograf | Bielsko-Biała - miniatura

Oskar Kolberg (1814–1890). Kompozytor. Folklorysta. Etnograf | Bielsko-Biała

Do końca grudnia 2014 roku w Militarnym Instytucie Historycznym w Bielsku-Białej można zwiedzać wystawę Oskar Kolberg (1814–1890). Kompozytor. Folklorysta. Etnograf.

więcej
Z pamiętnika Oskara Kolberga - miniatura

Z pamiętnika Oskara Kolberga

12 grudnia 2014 roku w Miejskim Domu Kultury w Grajewie odbędzie się koncert edukacyjny dla szkół podstawowych i gimnazjów "Z pamiętnika Oskara Kolberga".

więcej
Konferencja podsumowująca projekt

Konferencja podsumowująca projekt "Muzyczny folklor Podkarpacia - badania terenowe”

12 grudnia 2014 roku w Muzeum Etnograficznym im. F. Kotuli w Rzeszowie odbędzie się Konferencja podsumowująca projekt "Muzyczny folklor Podkarpacia - badania terenowe”.

więcej
Stołeczny dancing oberkowy - Czarne Motyle - miniatura

Stołeczny dancing oberkowy - Czarne Motyle

6 grudnia 2014 roku w Klubie Kultury Saska Kępa w Warszawie odbędzie się ostatnia zabawa z cyklu "Stołeczny dancing oberkowy". Zagrają Czarne Motyle.

więcej
Oskar Kolberg – kompozytor i etnograf - miniatura

Oskar Kolberg – kompozytor i etnograf

5 grudnia 2014 roku w Muzeum im. ks. dr. Władysława Łęgi w Grudziądzu odbędzie się wykład Krystyny Borucińskiej "Oskar Kolberg – kompozytor i etnograf".

więcej
Ostatnie akcenty Roku Kolberga 2014 - miniatura

Ostatnie akcenty Roku Kolberga 2014

11 grudnia 2014 roku w Studio Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie odbędą się uroczystości oficjalnie zamykające obchody Roku Kolberga 2014 w Polsce. W roku jubileuszu 200. rocznicy urodzin wybitnego folklorysty i etnografa uruchomiono szereg działań dotyczących kultury tradycyjnej, które z pewnością poza ten rok wykroczą.

więcej
Oskar Kolberg (1814–1890). Kompozytor. Folklorysta. Etnograf | Wolanów - miniatura

Oskar Kolberg (1814–1890). Kompozytor. Folklorysta. Etnograf | Wolanów

W dniach 1-8 grudnia 2014 roku w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Wolanowie można zwiedzać wystawę Oskar Kolberg (1814–1890). Kompozytor. Folklorysta. Etnograf.

więcej
„Szkoła mistrzów budowy instrumentów ludowych”: budowa dud wielkopolskich, typ rawicko-gostyński - miniatura

„Szkoła mistrzów budowy instrumentów ludowych”: budowa dud wielkopolskich, typ rawicko-gostyński

Zapraszamy do zapoznania się z projektem dud wielkopolskich, typ rawicko-gostyński wykonanym podczas warsztatów prowadzonych przez Michała Umławskiego. Autorem projektu instrumentu jest Bartosz Zawarty.

więcej
Rzeczpospolita Kolberga: jesienna Edycja Festiwalu

Rzeczpospolita Kolberga: jesienna Edycja Festiwalu "Wszystkie Mazurki Świata" i Akademia Kolberga

W dniach 28-30 listopada 2014 roku zagości w Warszawie Rzeczpospolita Kolberga. To przedsięwzięcie łączące Jesienną Edycję festiwalu „Wszystkie Mazurki Świata” z zakończeniem programu Akademia Kolberga.

więcej
Konferencja

Konferencja "Rok Kolberga – i co dalej?"

W dniach 26-27 listopada w Pałacu w Radziejowicach odbędzie się konferencja "Rok Kolberga – i co dalej?". Organizatorami konferencji są Instytut Muzyki i Tańca oraz Forum Muzyki Tradycyjnej.

więcej
Skarby Wielkopolskiej muzyki na dudy, kozły i smyki - miniatura

Skarby Wielkopolskiej muzyki na dudy, kozły i smyki

22 listopada 2014 roku w Zbąszyniu odbędzie się koncert "Skarby Wielkopolskiej muzyki na dudy, kozły i smyki", łączący finał warsztatów z mistrzami z obchodami 55-lecia Stowarzyszenia Muzyków Ludowych w Zbąszyniu.

więcej