"Powiedzcie podziękowanie Kolbergowi za jego mozolną pracę.” Oskar Kolberg: etnograf, (muzyk)ograf, chopinolog - wystawa w Śmiglu

Do 3 listopada 2014 roku w Centrum Kultury w Śmiglu można zwiedzać wystawę "Powiedzcie podziękowanie Kolbergowi za jego mozolną pracę.” Oskar Kolberg: etnograf, (muzyk)ograf, chopinolog.

więcej
Etnografowie w terenie - miniatura

Etnografowie w terenie

W dniach 3-21 listopada w Galerii Słodownia +1 w Starym Browarze w Poznaniu będzie można zwiedzać wystawę "Etnografowie w terenie".

więcej
Szansa na Oskara - miniatura

Szansa na Oskara

Zachęcamy do udziału w konkursie na najlepsze wykonanie podlaskiej pieśni tradycyjnej ze wsi Malinniki, Gorodzisko i Krasna Wieś "Szansa na Oskara".

więcej
Scena w karczmie, czyli powrót Janka - miniatura

Scena w karczmie, czyli powrót Janka

28 października 2014 roku w Teatrze Polskim w Poznaniu odbędzie się prapremiera opery Oskara Kolberga "Scena w karczmie, czyli powrót Janka".

więcej
Spotkanie podsumowujące realizację badań

Spotkanie podsumowujące realizację badań "Tropem Kolberga - etnograficzne badania terenowe Zagłębia Dąbrowskiego"

28 października 2014 roku o godz. 12.00 w Muzeum Zagłębia w Będzinie (Pałac Mieroszewskich) odbędzie się spotkanie podsumowujące realizację badań "Tropem Kolberga - etnograficzne badania terenowe Zagłębia Dąbrowskiego".

więcej
Oj borom, borom... Improwizacje Poleskie - miniatura

Oj borom, borom... Improwizacje Poleskie

28 października 2014 roku w Pardon, To Tu w Warszawie odbędzie się koncert zatytułowany "Oj borom, borom... Improwizacje Poleskie".

więcej
Oskar Kolberg - muzyk, etnograf, pasjonat - miniatura

Oskar Kolberg - muzyk, etnograf, pasjonat

28 października 2014 roku w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia w Sieradzu odbędzie się konferencja zatytułowana "Oskar Kolberg - muzyk, etnograf, pasjonat".

więcej
Koziołki dla Miasta Poznania - miniatura

Koziołki dla Miasta Poznania

23 października 2014 roku podczas Międzynarodowych Targów Poznańskich zostanie otwarta wystawa pokonkursowa "Koziołki dla Miasta Poznania".

więcej
Wesela 21: audioportret - spotkanie na temat fonosfery wesela - miniatura

Wesela 21: audioportret - spotkanie na temat fonosfery wesela

24 października 2014 roku w Muzeum Etnograficznym w Krakowie odbędzie się spotkanie poruszające temat współczesnej fonosfery weselnej.

więcej
Polska na WOMEX w Roku Kolberga - miniatura

Polska na WOMEX w Roku Kolberga

Specjalny dodatek CD z polską muzyką folkową w czasopiśmie „Songlines”, występ zespołu Vołosi podczas showcase oraz specjalne stoisko przygotowane przez Instytut Adama Mickiewicza - to najważniejsze elementy polskiej obecności na trwających targach WOMEX w Santiago de Compostela w Hiszpanii.

więcej
Discover Poland w „Songlines” - miniatura

Discover Poland w „Songlines”

„Discover Poland” to specjalny dodatek CD, który został dołączony do październikowego wydania czasopisma „Songlines”. Na płycie znajduje się 18 nagrań prezentujących polską scenę folkową od Kapeli ze Wsi Warszawa po Studium Instrumentów Etnicznych.

więcej
Oskar Kolberg patronem Szkoły Muzycznej w Czasławiu - miniatura

Oskar Kolberg patronem Szkoły Muzycznej w Czasławiu

Uroczystość nadania imienia Kolberga Szkole Muzycznej I stopnia w Czasławiu miała miejsce 17 października 2014 roku i zgromadziła dyrekcję, nauczycieli, uczniów, zaprzyjaźnionych dyrektorów placówek kulturalnych z małopolski oraz przedstawicieli władz wojewódzkich, samorządowych, Sejmu RP oraz IMIT.

więcej
Stołeczny dancing oberkowy - Kapela Kowalski/Maziarz/Murzynowska - miniatura

Stołeczny dancing oberkowy - Kapela Kowalski/Maziarz/Murzynowska

18 października 2014 roku w Klubie Kultury Saska Kępa w Warszawie odbędzie się "Stołeczny dancing oberkowy" z udziałem Kapeli Kowalski/Maziarz/Murzynowska.

więcej
Petersburg i narodowe kultury muzyczne - miniatura

Petersburg i narodowe kultury muzyczne

W dniach 20-22 października 2014 roku w Sankt Petersburgu odbędzie się V Międzynarodowa Konferencja Naukowa "Petersburg i narodowe kultury muzyczne" poświęcona 200. rocznicy urodzin Oskara Kolberga.

więcej
Rok Kolberga na Targach Książki w Krakowie - miniatura

Rok Kolberga na Targach Książki w Krakowie

24 października 2014 roku podczas 18. Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie odbędzie się prezentacja projektów naukowych, muzykologicznych, multimedialnych i promocyjnych, zrealizowanych w roku 200. urodzin wybitnego etnografa i folklorysty.

więcej
Kultura ludowa na Mapie Kultury. Konkurs - miniatura

Kultura ludowa na Mapie Kultury. Konkurs

Jesień to czas zbioru plonów – a w Roku Kolberga, to czas podsumowania projektów powstałych po to, by badać, interpretować, promować kulturę ludową.

więcej
Warsztaty tkactwa - Stroje na miarę Oskara - miniatura

Warsztaty tkactwa - Stroje na miarę Oskara

19 października 2014 roku w Pracowni "Duży Pokój" w Warszawie odbędą się warsztaty tkania krajek inspirowanych wzorami z polskich strojów ludowych.

więcej
Uroczysty Koncert z okazji nadania Szkole Muzycznej I stopnia w Czasławiu imienia Oskara Kolberga - miniatura

Uroczysty Koncert z okazji nadania Szkole Muzycznej I stopnia w Czasławiu imienia Oskara Kolberga

17 października 2014 roku odbędzie się uroczysty koncert z okazji nadania Szkole Muzycznej I stopnia w Czasławiu imienia Oskara Kolberga.

więcej
Ogólnopolski Konkurs Wiedzy

Ogólnopolski Konkurs Wiedzy "Życie i działalność Oskara Kolberga"

16 października 2014 roku w Państwowej Szkole Muzycznej I i II st. im. I. J. Paderewskiego w Stalowej Woli odbędzie się Ogólnopolski Konkurs Wiedzy "Życie i działalność Oskara Kolberga".

więcej
Spektakl

Spektakl "Heca, heca koło pieca"

10 października 2014 roku w Teatrze "Maska" w Rzeszowie odbędzie się premiera spektaklu „Heca, heca koło pieca”.

więcej
„Szkoła mistrzów tradycji” i „Szkoła mistrzów budowy instrumentów ludowych” - edycje 2015 - miniatura

„Szkoła mistrzów tradycji” i „Szkoła mistrzów budowy instrumentów ludowych” - edycje 2015

Uprzejmie informujemy o uruchomieniu kolejnych edycji programów IMiT adresowanych do artystów i instytucji związanych z muzyką tradycyjną – „Szkoła mistrzów tradycji” i „Szkoła mistrzów budowy instrumentów ludowych”.

więcej
Tygiel Kolberga – Białorusini, Polacy i Żydzi - miniatura

Tygiel Kolberga – Białorusini, Polacy i Żydzi

13 października w Studio Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie odbędzie się koncert "Tygiel Kolberga – Białorusini, Polacy i Żydzi".

więcej
Oskar Kolberg (1814–1890). Kompozytor. Folklorysta. Etnograf | Lublin - miniatura

Oskar Kolberg (1814–1890). Kompozytor. Folklorysta. Etnograf | Lublin

Do 30 listopada 2014 roku w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie można zwiedzać wystawę Oskar Kolberg (1814–1890). Kompozytor. Folklorysta. Etnograf.

więcej
Ludowość i praca - miniatura

Ludowość i praca

8 października 2014 roku w Muzeum Śląska Cieszyńskiego w Cieszynie odbędzie się wykład "Ludowość i praca" w ramach projektu "200 razy Kolberg".

więcej
Etnościeżki – Weekend z ludowymi inspiracjami - miniatura

Etnościeżki – Weekend z ludowymi inspiracjami

4 i 5 października 2014 roku przestrzeń Nowego Dużego Pokoju w Warszawie po raz pierwszy zapełni się gośćmi podczas przygotowanego Weekendu z ludowymi inspiracjami – Etnościeżki.

więcej
X Festiwal Muzyczny

X Festiwal Muzyczny "W krainie Chopina"

3 października 2014 roku w Centrum Kultury Izabelin odbędzie się światowa premiera płyty z utworami fortepianowymi Oskara Kolberga w ramach X Festiwalu Muzycznego "W krainie Chopina".

więcej
Przesłanie z okazji Międzynarodowego Dnia Muzyki - miniatura

Przesłanie z okazji Międzynarodowego Dnia Muzyki

Instytut Muzyki i Tańca co roku 1 października, w Międzynarodowym Dniu Muzyki, ogłasza specjalne przesłanie na ten szczególny dzień. Z okazji przypadającej w tym roku 200. rocznicy urodzin Oskara Kolberga, wybitnego folklorysty i etnografa, przesłanie napisał Krzysztof Trebunia-Tutka.

więcej
Koryfeusze Muzyki Polskiej 2014 przyznane! - miniatura

Koryfeusze Muzyki Polskiej 2014 przyznane!

30 września, w przededniu Międzynarodowego Dnia Muzyki oraz czwartej rocznicy powstania Instytutu Muzyki i Tańca, podczas uroczystej gali w Studio Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie ogłoszono laureatów nagrody Koryfeusz Muzyki Polskiej 2014.

więcej
30 września poznamy laureatów nagrody Koryfeusz Muzyki Polskiej 2014 - miniatura

30 września poznamy laureatów nagrody Koryfeusz Muzyki Polskiej 2014

30 września, w przededniu Międzynarodowego Dnia Muzyki, podczas uroczystej Gali w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. W. Lutosławskiego w Warszawie, poznamy laureatów czwartej edycji nagrody Koryfeusz Muzyki Polskiej.

więcej
Pokaz tańców polskich w Willi Decjusza – Dziedzictwo Oskara Kolberga - miniatura

Pokaz tańców polskich w Willi Decjusza – Dziedzictwo Oskara Kolberga

28 września 2014 roku w Willi Decjusza w Krakowie odbędzie się na otwarty pokaz tańców polskich inspirowany dziełem Oskara Kolberga w wykonaniu uczestników warsztatów mistrzowskich prowadzonych przez Leszka Rembowskiego.

więcej