Oskar Kolberg w

Oskar Kolberg w "Polonie"

W Roku Oskara Kolberga Biblioteka Narodowa zachęca: czytajmy Kolberga!

więcej
Dlaczego jajko jest mądrzejsze od kury? - miniatura

Dlaczego jajko jest mądrzejsze od kury?

12 kwietnia 2014 roku w Miejskim Ośrodku Kultury w Józefowie odbędzie się koncert Teatru Piosenki Ani Brody, po którym rozpoczną się rodzinne warsztaty przedświąteczne.

więcej
Z przedszkolakami o regionie - miniatura

Z przedszkolakami o regionie

20 marca 2014 roku w Braniewskim Centrum Kultury w Braniewie odbędą się warsztaty dla przedszkolaków.

więcej
Kolbergowo - stacja Rzeszów - Konkurs plastyczny - miniatura

Kolbergowo - stacja Rzeszów - Konkurs plastyczny

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie - Wypożyczalnia Muzyczna i Oddział dla Dzieci i Młodzieży oraz Zespół Muzyki Dawnej Vox Angeli z Rzeszowa zapraszają do udziału w konkursie plastycznym związanym z postacią Oskara Kolberga.

więcej
Konkurs

Konkurs "Oscar za Kolberga"

Do 17 marca 2014 roku można zgłaszać chęć udziału w konkursie muzycznym dla dzieci i młodzieży "Oscar za Kolberga", organizowanym przez Filharmonię Pomorską im. I. J. Paderewskiego w Bydgoszczy.

więcej
Tropem Kolberga - miniatura

Tropem Kolberga

Regionalny Ośrodek Kultury w Katowicach przeprowadza etnograficzne badania terenowe Zagłębia Dąbrowskiego pod nazwą "Tropem Kolberga".

więcej
Wronieckie Blubry - miniatura

Wronieckie Blubry

29 marca 2014 roku we Wronieckim Ośrodku Kultury we Wronkach będzie miało miejsce wydarzenie pod nazwą "Wronieckie blubry - obchody roku Oskara Kolberga".

więcej
Wystawa w Instytucie Muzyki i Tańca - miniatura

Wystawa w Instytucie Muzyki i Tańca

W związku z obchodami Roku Kolberga 2014 Instytut Muzyki i Tańca zaprasza na wystawę poświęconą Oskarowi Kolbergowi, wybitnemu etnografowi i folkloryście.

więcej
Konkurs „Przyjaciele Pana Boga” - miniatura

Konkurs „Przyjaciele Pana Boga”

Od 1 kwietnia do 20 września 2014 roku będzie można zgłaszać prace do konkursu Przyjaciele Pana Boga - święci i błogosławieni w rzeźbie i malarstwie, którego organizatorem jest Muzeum Regionalne "Dom Grecki" w Myślenicach.

więcej
Kolberg Fortuny - miniatura

Kolberg Fortuny

Zachęcamy do zapoznania się z projektem "Kolberg Fortuny". Trębacz jazzowy, Maciej Fortuna zainspirowany dziełem Oskara Kolberga wybrał i zaaranżował na nowo niektóre ze spisanych w dziele "Lud" pieśni.

więcej
„Narodowe Tańce Polskie” - miniatura

„Narodowe Tańce Polskie”

26 kwietnia 2014 roku w Miejskim Ośrodku Kultury w Józefowie zostanie otwarta wystawa malarstwa Katarzyny Chodoń "Narodowe Tańce Polskie".

więcej
Warsztaty budowy tradycyjnych instrumentów pasterskich Beskidu Śląskiego - miniatura

Warsztaty budowy tradycyjnych instrumentów pasterskich Beskidu Śląskiego

W Istebnej trwają indywidualne warsztaty budowy tradycyjnych instrumentów pasterskich Beskidu Śląskiego (róg pasterski, trombita), które prowadzi Zbigniew Wałach. Jego uczniem jest Rafał Bałaś. Warsztaty będą trwały do końca czerwca 2014 roku.

więcej
IV Zlot Ciot Połajewskich - miniatura

IV Zlot Ciot Połajewskich

21 marca 2014 roku w Połajewie odbędzie się IV Zlot Ciot Połajewskich, połączony z obchodami Dnia Wiosny i tradycyjnym topieniem Marzanny.

więcej
Lokalni Kolbergowie Śląska Cieszyńskiego - miniatura

Lokalni Kolbergowie Śląska Cieszyńskiego

20 marca 2014 roku w Muzeum Śląska Cieszyńskiego w Cieszynie odbędzie się wykład "Lokalni Kolbergowie Śląska Cieszyńskiego".

więcej
W kulturowym kręgu - Na co wydawał pieniądze Oskar Kolberg? - miniatura

W kulturowym kręgu - Na co wydawał pieniądze Oskar Kolberg?

20 marca 2014 roku w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Nowym Tomyślu odbędzie się wykład "Na co wydawał pieniądze Oskar Kolberg?", który zainauguruje cykl pod nazwą "W kulturowym kręgu".

więcej
Stara Tradycja - miniatura

Stara Tradycja

Do 16 marca 2014 roku można przesyłać zgłoszenia udziału w IV edycji Konkursu "Stara Tradycja". 10 finalistów konkursu weźmie udział w koncercie finałowym "Starej Tradycji" podczas festiwalu „Wszystkie Mazurki Świata” w Warszawie, 22 kwietnia 2014.

więcej
Wszystkie Mazurki Świata -

Wszystkie Mazurki Świata - "Rzeczpospolita Kolberga"

W dniach 21-26 kwietnia 2014 w Warszawie odbędzie się kolejna edycja Festiwalu Wszystkie Mazurki Świata. Tegoroczny festiwal, zatytułowany „Rzeczpospolita Kolberga” będzie prezentacją muzyki tradycyjnej z ogromnego terenu, który przemierzył i opisał Oskar Kolberg – /…/od Wielkopolski po Litwę, Wołyń i Karpaty.

więcej
SuperKOLBERG -

SuperKOLBERG - "Wiosenna księga czarów"

22 marca 2014 roku w Muzeum dla Dzieci w Państwowym Muzeum Etnograficznym w Warszawie odbędzie się inauguracja edycji wiosennej cyklu SuperKOLBERG.

więcej
Melodie wielkopolskie na kwartet jazzowy - miniatura

Melodie wielkopolskie na kwartet jazzowy

Przedstawiamy projekt składający się z nowoczesnych opracowań ludowych melodii regionu Wielkopolski zatytułowany Melodie wielkopolskie na kwartet jazzowy.

więcej
Nowa Tradycja - miniatura

Nowa Tradycja

Do 24 marca 2014 roku można przesyłać zgłoszenia do udziału w XVII Konkursie Muzyki Folkowej „Nowa Tradycja”, który odbędzie się w dniach 16-18 maja w Studiu Koncertowym im. W. Lutosławskiego w Warszawie w ramach corocznego Festiwalu Folkowego Polskiego Radia.

więcej
Polskie tańce narodowe i regionalne - miniatura

Polskie tańce narodowe i regionalne

8 marca 2014 roku w Filharmonii Pomorskiej im. I. J. Paderewskiego w Bydgoszczy odbędą się warsztaty dla nauczycieli "Polskie tańce narodowe i regionalne" w ramach projektu "Oscar za Kolberga".

więcej
Wokół Kolberga - miniatura

Wokół Kolberga

7 marca 2014 roku w Muzeum Regionalnym "Dom Grecki" w Myślenicach zostanie otwarta wystawa "Wokół Kolberga".

więcej
Spotkanie z Kolbergiem: Kaszuby - miniatura

Spotkanie z Kolbergiem: Kaszuby

16 marca 2014 roku w Auli Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego odbędzie się koncert "Spotkanie z Kolbergiem: Kaszuby".

więcej
Oskar Kolberg (1814–1890). Kompozytor. Folklorysta. Etnograf - miniatura

Oskar Kolberg (1814–1890). Kompozytor. Folklorysta. Etnograf

17 marca 2014 roku w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Łodzi zostanie otwarta wystawa czasowa Oskar Kolberg (1814–1890). Kompozytor. Folklorysta. Etnograf.

więcej
Spotkanie z tradycją - miniatura

Spotkanie z tradycją

8 marca 2014 roku o godz. 12.15 w Szkole Podstawowej nr 17 w Rzeszowie odbędzie się Spotkanie z tradycją w ramach cyklu "Kolbergowo - stacja Rzeszów".

więcej
Promocja płyty

Promocja płyty "Stanisław Klejnas"

13 marca 2014 roku w Szkole Muzycznej I i II stopnia w Skierniewicach odbędzie się promocja płyty "Stanisław Klejnas". Jest to druga płyta cyklu Potrety, z serii Muzyka Żródeł, poświęcona jednemu z najwybitniejszych ludowych skrzypków z Mazowsza.

więcej
Lokalność / regionalność. Antropologiczne badania terenowe w Przysusze i Szydłowcu - miniatura

Lokalność / regionalność. Antropologiczne badania terenowe w Przysusze i Szydłowcu

W dniach 2-12 kwietnia 2014 roku grupa studentów, doktorantów i pracowników naukowych Instytutu Etnologii i Antropologii Kulturowej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu przeprowadzi antropologiczne badania terenowe w Przysusze i Szydłowcu.

więcej
Skarby z dziecięcego kufra - miniatura

Skarby z dziecięcego kufra

Do 1 czerwca 2014 roku w Muzeum im. ks. St. Staszica w Hrubieszowie można zwiedzać wystawę "Skarby z dziecięcego kufra".

więcej
Album

Album "Oskar Kolberg (1814–1890)"

Album zatytułowany "Oskar Kolberg (1814–1890)" to popularne przedstawienie etapów i najważniejszych epizodów z życia Oskara Kolberga.

więcej
Oskar Kolberg a badania ludoznawcze i ich funkcje - miniatura

Oskar Kolberg a badania ludoznawcze i ich funkcje

5 marca 2014 roku w Muzeum Śląska Cieszyńskiego w Cieszynie odbędzie się wykład "Oskar Kolberg a badania ludoznawcze i ich funkcje".

więcej