Kobiety w kręgu przyjaciół i współpracowników Oskara Kolberga - miniatura

Kobiety w kręgu przyjaciół i współpracowników Oskara Kolberga

9 marca 2014 roku w Muzeum im. Oskara Kolberga w Przysusze odbędzie się wykład "Kobiety w kręgu przyjaciół i współpracowników Oskara Kolberga" w ramach cyklu "Spotkania Kolbergowskie w Muzeum".

więcej
Nasz folklor ocalony - miniatura

Nasz folklor ocalony

„Nasz folklor ocalony” to książka dla każdego, kto pragnie odkryć i dotknąć czasów naszych przodków, wciąż tak starannie pielęgnowanych w regionalnych skansenach. Tytuł, w ramach obchodów Roku Kolberga, ukaże się 5 marca 2014 roku w księgarniach.

więcej
Reportaż z Oficjalnej inauguracji Roku Kolberga 2014 - miniatura

Reportaż z Oficjalnej inauguracji Roku Kolberga 2014

Zachęcamy do obejrzenia krótkiego reportażu z Oficjalnej inauguracji Roku Kolberga 2014, która odbyła się 24 lutego 2014 roku w Filharmonii Narodowej.

więcej
Trzeba dać na podkoziołek - miniatura

Trzeba dać na podkoziołek

2 marca 2014 roku w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Raszkowie odbędzie się koncert "Trzeba dać na podkoziołek".

więcej
Wielkopostne Rozmyślania o Bożym Umęczeniu - miniatura

Wielkopostne Rozmyślania o Bożym Umęczeniu

5 marca 2014 roku o godz. 20.00 w Klasztorze Ojców Dominikanów w Rzeszowie odbędzie się spotkanie śpiewacze w ramach cyklu "Kolbergowo - stacja Rzeszów" pod nazwą "Wielkopostne Rozmyślania o Bożym Umęczeniu".

więcej
Oskar Kolberg w Krakowie  - miniatura

Oskar Kolberg w Krakowie

Krakowski Oddział Polskiego Towarzystwa Ewangelickiego oraz Parafialny Klub Seniora zapraszają na spotkanie przybliżające sylwetkę Oskara Kolberga, które odbędzie się 2 marca 2014 roku w Krakowie.

więcej
Instrumenty muzyczne czasów Chopina - miniatura

Instrumenty muzyczne czasów Chopina

W najbliższą sobotę,1 marca w Żelazowej Woli, w pawilonie Preludium w Domu Urodzenia Fryderyka Chopina i Parku, otwarta zostanie wystawa czasowa „Instrumenty muzyczne czasów Chopina”.

więcej

"Wariacje kolbergowskie" do pobrania

Na stronie internetowej Instytutu Muzyki i Tańca został zamieszczony do pobrania dodatek do "Tygodnika Powszechnego" nr 8/2014, który w całości jest poświęcony Oskarowi Kolbergowi.

więcej
Wystawa „Powiedzcie podziękowanie Kolbergowi za jego mozolną pracę.” Oskar Kolberg: etnograf, (muzyk)ograf, chopinolog - miniatura

Wystawa „Powiedzcie podziękowanie Kolbergowi za jego mozolną pracę.” Oskar Kolberg: etnograf, (muzyk)ograf, chopinolog

Do 4 maja w Muzeum Fryderyka Chopina w Warszawie można zwiedzać wystawę otwartą 22 lutego, w dniu urodzin Oskara Kolberga, zatytułowaną „Powiedzcie podziękowanie Kolbergowi za jego mozolną pracę. Oskar Kolberg: etnograf, (muzyk)ograf, chopinolog”.

więcej
Aplikacja

Aplikacja "Przewodnik śladami Oskara Kolberga"

W związku z dwusetną rocznicą urodzin Oskara Kolberga przygotowana została specjalna multimedialna aplikacja, która pozwala na zapoznanie się z miejscami mającymi związek z życiem i działalnością tego niezwykłego etnografa i folklorysty.

więcej
Relacja z Konferencji

Relacja z Konferencji "Oskar Kolberg - prekursor europejskiej folklorystyki"

W dniach 21–22 lutego 2014 roku na Uniwersytecie Warszawskim w Pałacu Tyszkiewiczów - jako jedno z wydarzeń inaugurujących Rok Oskara Kolberga - odbyła się Międzynarodowa Konferencja

„Oskar Kolberg – prekursor europejskiej folklorystyki”.

więcej
Fotorelacja z Nocy tańca - miniatura

Fotorelacja z Nocy tańca

Zachęcamy do obejrzenia zdjęć z "Nocy tańca", która odbyła się 24 lutego 2014 roku w Państwowym Muzeum Etnograficznym w Warszawie, tuż po Oficjalnej inauguracji Roku Kolberga. Zdjęcia autorstwa Bartłomieja Sawki, Cinefoto.

więcej
Fotorelacja z Oficjalnej inauguracji Roku Kolberga - miniatura

Fotorelacja z Oficjalnej inauguracji Roku Kolberga

Zachęcamy do obejrzenia zdjęć z Oficjalnej inauguracji Roku Kolberga, która odbyła się 24 lutego 2014 roku w Filharmonii Narodowej w Warszawie. Zdjęcia autorstwa Bartłomieja Sawki, Cinefoto.

więcej
Odznaczenia z okazji inauguracji Roku Oskara Kolberga - miniatura

Odznaczenia z okazji inauguracji Roku Oskara Kolberga

24 lutego 2014 roku, podczas uroczystości z okazji inauguracji Roku Oskara Kolberga w Belwederze Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski wręczył odznaczenia państwowe osobom zasłużonym dla polskiej kultury ludowej.

więcej
22 lutego obchodzimy 200. rocznicę urodzin Oskara Kolberga - miniatura

22 lutego obchodzimy 200. rocznicę urodzin Oskara Kolberga

Dzisiaj, 22 lutego 2014 roku obchodzimy 200. rocznicę urodzin Oskara Kolberga, wybitnego folklorysty i etnografa o najbogatszym dorobku w dziewiętnastowiecznej Europie – utrwalił, w wydanych za życia 33 tomach monografii regionalnych, wierny obraz polskiej sztuki i kultury ludowej. Uważał on, że zachowanie tradycji, stworzy fundament sprzyjający odrodzeniu Polski.

więcej
Fotorelacja z inauguracji Roku Kolberga w Przysusze - miniatura

Fotorelacja z inauguracji Roku Kolberga w Przysusze

Zachęcamy do obejrzenia zdjęć z inauguracji Roku Kolberga w Przysusze, która odbyła się 21 lutego 2014 roku. Zdjęcia autorstwa Marty Ankiersztejn.

więcej
Rozpoczynamy obchody Roku Kolberga 2014 - miniatura

Rozpoczynamy obchody Roku Kolberga 2014

Dzisiaj rozpoczynamy uroczyste obchody Roku Oskara Kolberga w Polsce. Między 21 a 24 lutego odbędzie się wiele wydarzeń z okazji 200. rocznicy urodzin wybitnego folklorysty i etnografa.

więcej
Oskar Kolberg - z ludowego skarbca - miniatura

Oskar Kolberg - z ludowego skarbca

21 lutego 2014 roku w Książnicy Beskidzkiej w Bielsku-Białej odbędzie się wernisaż wystawy "Oskar Kolberg - z ludowego skarbca".

więcej
Wernisaż wystawy „Powiedzcie podziękowanie Kolbergowi  za jego mozolną pracę.

Wernisaż wystawy „Powiedzcie podziękowanie Kolbergowi za jego mozolną pracę."

Narodowy Instytut Fryderyka Chopina zaprasza na wernisaż wystawy „Powiedzcie podziękowanie Kolbergowi za jego mozolną pracę. Oskar Kolberg: etnograf, (muzyk)ograf, chopinolog”, który odbędzie się 22 lutego 2014 roku w Muzeum Fryderyka Chopina w Warszawie.

więcej
Światowa premiera fonograficzna pieśni Oskara kolberga - miniatura

Światowa premiera fonograficzna pieśni Oskara kolberga

21 lutego 2014 roku podczas koncertu inaugurującego obchody Roku Oskara Kolberga w Przysusze zostaną zaprezentowane pieśni skomponowane przez Oskara Kolberga nagrane na płycie zrealizowanej przez Akademię Muzyczną im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu, wydanej nakładem wytwórni Acte Préalable.

więcej
Baśnie Kolbergowskie - miniatura

Baśnie Kolbergowskie

21 lutego 2014 roku "Baśnie Właśnie" zapraszają do Poznania na wspólne świętowanie obchodów 200. rocznicy urodzin Oskara Kolberga.

więcej

"Tak było w naszej wsi… Utrwalił Oskar Kolberg – odtwarzamy my"

21 lutego 2014 roku w Szkole Podstawowej w Dąbrowicy (gm. Kuryłówka) odbędzie się wydarzenie edukacyjne pt.: „Tak było w naszej wsi… Utrwalił Oskar Kolberg–odtwarzamy my”.

więcej
Drewniane świadectwo - miniatura

Drewniane świadectwo

22 lutego 2014 roku w Zabytkowym Zakładzie Hutniczym w Maleńcu odbędzie się wernisaż rzeźby "Drewniane świadectwo".

więcej
Konkurs na przedmiot użytkowo-reklamowy Roku Kolberga rozstrzygnięty! - miniatura

Konkurs na przedmiot użytkowo-reklamowy Roku Kolberga rozstrzygnięty!

Praca autorstwa Michała Kwasieborskiego wygrała konkurs na przedmiot użytkowo-reklamowy Roku Kolberga i została wybrana przez Jury w dniu 20 lutego 2014 roku spośród nadesłanych zgłoszeń. Zwycięski projekt zostanie skierowany do realizacji jako gadżet Roku Kolberga w 2014 roku.

więcej
Bilety na Oficjalną inaugurację Roku Kolberga - miniatura

Bilety na Oficjalną inaugurację Roku Kolberga

Uprzejmie informujemy, że dziś wieczorem do sprzedaży trafi dodatkowa pula biletów na Oficjalną inaugurację Roku Kolberga (24 lutego w Filharmonii Narodowej).

więcej
Wariacje kolbergowskie - miniatura

Wariacje kolbergowskie

Do najnowszego wydania "Tygodnika Powszechnego" nr 8/2014, który do sprzedaży trafi w środę, 19 lutego 2014 roku, zostanie dołączony dodatek "Wariacje kolbergowskie" w całości poświęcony Oskarowi Kolbergowi.

więcej
Oskar Kolberg: URODZINY - miniatura

Oskar Kolberg: URODZINY

20 lutego 2014 roku na Scenie_21 Teatru Nowego w Krakowie odbędzie się wieczór muzyczny Oskar Kolberg: URODZINY.

więcej
Uroczysta inauguracja Roku Kolberga 2014 - miniatura

Uroczysta inauguracja Roku Kolberga 2014

W najbliższy piątek rozpoczynamy uroczyste obchody Roku Oskara Kolberga w Polsce. Między 21 a 24 lutego 2014 roku odbędzie się szereg wydarzeń poświęconych postaci wybitnego folklorysty i etnografa, z okazji 200. rocznicy jego urodzin.

więcej
Obchody Roku Kolberga w Przysusze, Powiecie Przysuskim i Radomiu - miniatura

Obchody Roku Kolberga w Przysusze, Powiecie Przysuskim i Radomiu

11 lutego 2014 roku w Muzeum im. Oskara Kolberga – Oddział Muzeum Wsi Radomskiej w Radomiu odbyła się konferencja prasowa dotycząca obchodów Roku Kolberga w Przysusze, Powiecie Przysuskim i Radomiu.

więcej
Związki Oskara Kolberga z Przysuchą. Pamiątki Kolbergowskie - miniatura

Związki Oskara Kolberga z Przysuchą. Pamiątki Kolbergowskie

23 lutego 2014 roku w Muzeum im. Oskara Kolberga w Przysusze odbędzie się wykład "Związki Oskara Kolberga z Przysuchą. Pamiątki Kolbergowskie" w ramach cyklu "Spotkania Kolbergowskie w Muzeum".

więcej