Fotorelacja z konferencji w Sejmie RP - miniatura

Fotorelacja z konferencji w Sejmie RP

Zachęcamy do obejrzenia zdjęć z Konferencji "Rok Kolberga - i co dalej?", która odbyła się 17 grudnia 2014 roku w Sejmie Rzeczypospolitej Polskiej w Warszawie.

więcej
Złożenie kwiatów na grobie Rodziców Oskara Kolberga - miniatura

Złożenie kwiatów na grobie Rodziców Oskara Kolberga

17 grudnia 2014 roku na Cmentarzu Ewangelicko-Augsburskim w Warszawie złożono kwiaty na grobie Rodziców Oskara Kolberga.

więcej
Zabawa Sylwestrowa

Zabawa Sylwestrowa "Na ludowo" w Zawitale

31 grudnia 2014 roku w Zawitale odbędzie się wyjątkowa zabawa sylwestrowa z udziałem wiejskich muzykantów i ich uczniów.

więcej
Rok Oskara Kolberga w Poznaniu i Wielkopolsce - miniatura

Rok Oskara Kolberga w Poznaniu i Wielkopolsce

18 grudnia 2014 roku w Instytucie im. Oskara Kolberga w Poznaniu odbędzie się spotkanie podsumowujące Rok Oskara Kolberga w Poznaniu i Wielkopolsce.

więcej
Konferencja w Sejmie Rzeczypospolitej Polskiej - miniatura

Konferencja w Sejmie Rzeczypospolitej Polskiej

17 grudnia 2014 roku w Sali Kolumnowej Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej w Warszawie odbędzie się Konferencja „Rok Kolberga – i co dalej?”.

więcej
Fotorelacja z uroczystego spektaklu zamykającego obchody Roku Kolberga 2014 - miniatura

Fotorelacja z uroczystego spektaklu zamykającego obchody Roku Kolberga 2014

Zachęcamy do obejrzenia zdjęć z uroczystego spektaklu zamykającego obchody Roku Kolberga 2014, który odbył się 11 grudnia 2014 roku w Studio Koncertowym Polskiego Radia im. W. Lutosławskiego w Warszawie.

więcej
Fotorelacja z wręczenia Nagród im. Oskara Kolberga i Medali Gloria Artis - miniatura

Fotorelacja z wręczenia Nagród im. Oskara Kolberga i Medali Gloria Artis

Zachęcamy do obejrzenia zdjęć z uroczystości wręczenia Nagród im. Oskara Kolberga i Medali Gloria Artis, która odbyła się 11 grudnia 2014 roku w Studio Koncertowym Polskiego Radia im. W. Lutosławskiego w Warszawie.

więcej
Finał obchodów Roku Kolberga 2014 - miniatura

Finał obchodów Roku Kolberga 2014

11 grudnia 2014 roku w Studio Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie odbyły się uroczystości oficjalnie zamykające obchody Roku Kolberga 2014 w Polsce. Wybitnym przedstawicielom środowiska kultury tradycyjnej Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Małgorzata Omilanowska wręczyła nagrody i medale.

więcej
Transmisja z zakończenia Roku Kolberga 2014 - miniatura

Transmisja z zakończenia Roku Kolberga 2014

Zachęcamy do śledzenia transmisji z uroczystości oficjalnie zamykających obchody Roku Kolberga 2014 w Polsce, które odbędą się dziś, 11 grudnia w Studio Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie.

więcej
Nagroda im. Oskara Kolberga „Za zasługi dla kultury ludowej” - miniatura

Nagroda im. Oskara Kolberga „Za zasługi dla kultury ludowej”

11 grudnia 2014 roku o godz. 12.00 w Studio Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie już po raz 39. wręczone zostaną Nagrody im. Oskara Kolberga „Za zasługi dla kultury ludowej" wybitnym przedstawicielom środowiska kultury tradycyjnej.

więcej
Archiwum Muzyki Wiejskiej - miniatura

Archiwum Muzyki Wiejskiej

Archiwum Muzyki Wiejskiej to źródło informacji dla badaczy, muzyków i miłośników tradycyjnej muzyki wiejskiej. Kolekcja składa się z filmów, nagrań audio oraz fotografii zarówno archiwalnych, jak i robionych współcześnie.

więcej
Oskar Kolberg (1814–1890). Kompozytor. Folklorysta. Etnograf | Bielsko-Biała - miniatura

Oskar Kolberg (1814–1890). Kompozytor. Folklorysta. Etnograf | Bielsko-Biała

Do końca grudnia 2014 roku w Militarnym Instytucie Historycznym w Bielsku-Białej można zwiedzać wystawę Oskar Kolberg (1814–1890). Kompozytor. Folklorysta. Etnograf.

więcej
Z pamiętnika Oskara Kolberga - miniatura

Z pamiętnika Oskara Kolberga

12 grudnia 2014 roku w Miejskim Domu Kultury w Grajewie odbędzie się koncert edukacyjny dla szkół podstawowych i gimnazjów "Z pamiętnika Oskara Kolberga".

więcej
Konferencja podsumowująca projekt

Konferencja podsumowująca projekt "Muzyczny folklor Podkarpacia - badania terenowe”

12 grudnia 2014 roku w Muzeum Etnograficznym im. F. Kotuli w Rzeszowie odbędzie się Konferencja podsumowująca projekt "Muzyczny folklor Podkarpacia - badania terenowe”.

więcej
Stołeczny dancing oberkowy - Czarne Motyle - miniatura

Stołeczny dancing oberkowy - Czarne Motyle

6 grudnia 2014 roku w Klubie Kultury Saska Kępa w Warszawie odbędzie się ostatnia zabawa z cyklu "Stołeczny dancing oberkowy". Zagrają Czarne Motyle.

więcej
Oskar Kolberg – kompozytor i etnograf - miniatura

Oskar Kolberg – kompozytor i etnograf

5 grudnia 2014 roku w Muzeum im. ks. dr. Władysława Łęgi w Grudziądzu odbędzie się wykład Krystyny Borucińskiej "Oskar Kolberg – kompozytor i etnograf".

więcej
Ostatnie akcenty Roku Kolberga 2014 - miniatura

Ostatnie akcenty Roku Kolberga 2014

11 grudnia 2014 roku w Studio Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie odbędą się uroczystości oficjalnie zamykające obchody Roku Kolberga 2014 w Polsce. W roku jubileuszu 200. rocznicy urodzin wybitnego folklorysty i etnografa uruchomiono szereg działań dotyczących kultury tradycyjnej, które z pewnością poza ten rok wykroczą.

więcej
Oskar Kolberg (1814–1890). Kompozytor. Folklorysta. Etnograf | Wolanów - miniatura

Oskar Kolberg (1814–1890). Kompozytor. Folklorysta. Etnograf | Wolanów

W dniach 1-8 grudnia 2014 roku w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Wolanowie można zwiedzać wystawę Oskar Kolberg (1814–1890). Kompozytor. Folklorysta. Etnograf.

więcej
„Szkoła mistrzów budowy instrumentów ludowych”: budowa dud wielkopolskich, typ rawicko-gostyński - miniatura

„Szkoła mistrzów budowy instrumentów ludowych”: budowa dud wielkopolskich, typ rawicko-gostyński

Zapraszamy do zapoznania się z projektem dud wielkopolskich, typ rawicko-gostyński wykonanym podczas warsztatów prowadzonych przez Michała Umławskiego. Autorem projektu instrumentu jest Bartosz Zawarty.

więcej
Rzeczpospolita Kolberga: jesienna Edycja Festiwalu

Rzeczpospolita Kolberga: jesienna Edycja Festiwalu "Wszystkie Mazurki Świata" i Akademia Kolberga

W dniach 28-30 listopada 2014 roku zagości w Warszawie Rzeczpospolita Kolberga. To przedsięwzięcie łączące Jesienną Edycję festiwalu „Wszystkie Mazurki Świata” z zakończeniem programu Akademia Kolberga.

więcej
Konferencja

Konferencja "Rok Kolberga – i co dalej?"

W dniach 26-27 listopada w Pałacu w Radziejowicach odbędzie się konferencja "Rok Kolberga – i co dalej?". Organizatorami konferencji są Instytut Muzyki i Tańca oraz Forum Muzyki Tradycyjnej.

więcej
Skarby Wielkopolskiej muzyki na dudy, kozły i smyki - miniatura

Skarby Wielkopolskiej muzyki na dudy, kozły i smyki

22 listopada 2014 roku w Zbąszyniu odbędzie się koncert "Skarby Wielkopolskiej muzyki na dudy, kozły i smyki", łączący finał warsztatów z mistrzami z obchodami 55-lecia Stowarzyszenia Muzyków Ludowych w Zbąszyniu.

więcej
Oskar Kolberg - Polak z wyboru - miniatura

Oskar Kolberg - Polak z wyboru

22 listopada 2014 roku w kościele ewangelicko-augsburskim Św. Trójcy w Warszawie odbędzie seminarium i koncert "Oskar Kolberg - Polak z wyboru".

więcej
Dziedzictwo Oskara Kolberga w Stanisławowie na Ukrainie - miniatura

Dziedzictwo Oskara Kolberga w Stanisławowie na Ukrainie

Stowarzyszenie Willa Decjusza we współpracy z Konsulatem Generalnym RP we Lwowie oraz Polsko-Ukraińską Fundacją im. I. J. Paderewskiego 13 listopada 2014 roku organizuje koncert w Stanisławowie na terenie Ukrainy w ramach projektu pn. Dziedzictwo Oskara Kolberga.

więcej
Pieśni ludowe ziemi radomszczańskiej - miniatura

Pieśni ludowe ziemi radomszczańskiej

Łódzki Dom Kultury i Miejski Dom Kultury w Radomsku zapraszają na promocję książki "Pieśni ludowe ziemi radomszczańskiej" Marka Kopra, której wydawcą jest Łódzki Dom Kultury. Spotkanie odbędzie się 22 listopada 2014 roku w Radomsku.

więcej
„Szkoła mistrzów tradycji” i „Szkoła mistrzów budowy instrumentów ludowych” - nabór wniosków do edycji 2015 - miniatura

„Szkoła mistrzów tradycji” i „Szkoła mistrzów budowy instrumentów ludowych” - nabór wniosków do edycji 2015

Uprzejmie przypominamy, że 30 listopada upływa termin składania wniosków aplikacyjnych do programów Instytutu Muzyki i Tańca „Szkoła mistrzów tradycji” i „Szkoła mistrzów budowy instrumentów ludowych”.

więcej
Konferencja dla bibliotekarzy - miniatura

Konferencja dla bibliotekarzy

13 listopada 2014 roku w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy im. Kazimiery Iłłakowiczówny w Trzciance odbędzie się Konferencja "Kolberg 2014" skierowana do bibliotekarzy powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego i bibliotek ościennych.

więcej
Szkoła mistrzów tradycji: „Lniane pieśni” – warsztaty pieśni prządkowych - miniatura

Szkoła mistrzów tradycji: „Lniane pieśni” – warsztaty pieśni prządkowych

W dniach 15-16 listopada 2014, w Ciekotach (gmina Masłów, woj. świętokrzyskiej), Stanisława Radek poprowadzi warsztaty tradycyjnych pieśni prządkowych.

więcej
Wystawa poświęcona Oskarowi Kolbergowi - miniatura

Wystawa poświęcona Oskarowi Kolbergowi

Od 12 listopada do 22 grudnia 2014 roku w Bibliotece Gminnej i Gimnazjalnej w Wicku będzie można zwiedzać wystawę poświęconą Oskarowi Kolbergowi.

więcej
Kolbergowie Europy Wschodniej - miniatura

Kolbergowie Europy Wschodniej

W dniach 14-15 listopada 2014 roku w Sali Konferencyjnej Ossolineum we Wrocławiu odbędzie się Międzynarodowa konferencja muzykologiczna "Kolbergowie Europy Wschodniej".

więcej