Koncert Chłopcy Kontra Basia w Warszawie - miniatura

Koncert Chłopcy Kontra Basia w Warszawie

19 sierpnia 2014 roku w Parku im. Marsz. E. Rydza-Śmigłego w Warszawie odbędzie się koncert zespołu Chłopcy Kontra Basia w ramach festiwalu ArtPark.

więcej
Oskar Kolberg (1814–1890). Kompozytor. Folklorysta. Etnograf – wystawa w Białymstoku - miniatura

Oskar Kolberg (1814–1890). Kompozytor. Folklorysta. Etnograf – wystawa w Białymstoku

W dniach 8-20 sierpnia 2014 roku w Muzeum Podlaskim w Białymstoku będzie można zwiedzać wystawę Oskar Kolberg (1814–1890). Kompozytor. Folklorysta. Etnograf.

więcej
Folklor w sztuce współczesnej - miniatura

Folklor w sztuce współczesnej

W dniach 14-28 sierpnia 2014 roku w Galerii "STRUG" przy Z.S.P. im. A. Kenara w Zakopanem będzie można zwiedzać wystawę "Folklor w sztuce współczesnej".

więcej
Konferencja

Konferencja "Muzyka źródeł. Polska – Norwegia"

14 sierpnia 2014 roku w Radziejowicach odbędzie się Międzynarodowa Konferencja Muzykologiczna "Muzyka źródeł. Polska – Norwegia". Organizatorem konferencji jest Narodowy Instytut Fryderyka Chopina.

więcej
Światowy Przegląd Folkloru

Światowy Przegląd Folkloru "Integracje"

W dniach 11-17 sierpnia 2014 roku odbędzie się Światowy Przegląd Folkloru "Integracje". Międzynarodowy festiwal organizowany jest przez Akademię Wychowania Fizycznego im. E. Piaseckiego w Poznaniu już po raz czternasty.

więcej
Koncert Chłopcy Kontra Basia w Opolu - miniatura

Koncert Chłopcy Kontra Basia w Opolu

1 sierpnia 2014 roku na rynku w Opolu w ramach cyklu "Letnia scena NCPP" odbędzie się koncert zespołu Chłopcy Kontra Basia.

więcej
Oskar Kolberg (1814–1890). Kompozytor. Folklorysta. Etnograf – wystawa w Radomiu - miniatura

Oskar Kolberg (1814–1890). Kompozytor. Folklorysta. Etnograf – wystawa w Radomiu

W dniach 10 sierpnia - 30 września 2014 roku w Muzeum Wsi Radomskiej w Radomiu będzie można zwiedzać wystawę Oskar Kolberg (1814–1890). Kompozytor. Folklorysta. Etnograf.

więcej
Festyn folklorystyczny „W trudzie dla chleba” - miniatura

Festyn folklorystyczny „W trudzie dla chleba”

3 sierpnia 2014 roku w Kujawsko-Dobrzyńskim Parku Etnograficznym w Kłóbce odbędzie się festyn folklorystyczny „W trudzie dla chleba”.

więcej
Dobrzyniacy - nowy zespół śpiewaczy - miniatura

Dobrzyniacy - nowy zespół śpiewaczy

29 czerwca 2014 roku w Dobrzyniewie Dużym (województwo podlaskie) z okazji Roku Oskara Kolberga powstał nowy zespół śpiewaczy pod nazwą "Dobrzyniacy".

więcej
Gdzie są Tuligłowy? - miniatura

Gdzie są Tuligłowy?

W dniach 28 lipca - 1 sierpnia w Nowej Wsi Lubińskiej odbędą się warsztaty etnograficzne "Gdzie są Tuligłowy?".

więcej
„Szkoła mistrzów budowy instrumentów ludowych”: budowa trombity i rogu pasterskiego - miniatura

„Szkoła mistrzów budowy instrumentów ludowych”: budowa trombity i rogu pasterskiego

Zapraszamy do zapoznania się z projektem trombity i rogu pasterskiego wykonanym podczas indywidualnych warsztatów budowy tradycyjnych instrumentów pasterskich Beskidu Śląskiego prowadzonych przez Zbigniewa Wałacha. Autorem dokumentacji jest Rafał Bałaś.

więcej
Wystawa w Sannikach - miniatura

Wystawa w Sannikach

Do końca lipca 2014 roku w Europejskim Centrum Artystycznym im. F. Chopina w Sannikach można zwiedzać wystawę „Powiedzcie podziękowanie Kolbergowi za jego mozolną pracę.” Oskar Kolberg: etnograf, (muzyk)ograf, chopinolog.

więcej

"Gen Wolności - gen różnorodności" na 20. Przystanku Woodstock

Podczas 20. Przystanku Woodstock, który odbędzie się od 31 lipca do 2 sierpnia 2014 roku w Kostrzynie nad Odrą, realizowany będzie projekt "Gen Wolności - gen różnorodności". Jest to dwuetapowa kampania społeczna, która łączy w sobie zadania multidyscyplinarne.

więcej
Myślenickie Pejzaże Kolberga - miniatura

Myślenickie Pejzaże Kolberga

25 lipca 2014 roku w Muzeum Regionalnym "Dom Grecki" w Myślenicach odbędzie się wernisaż wystawy połączony z koncertem "Myślenickie Pejzaże Kolberga".

więcej
Digitalizacja rękopisów Kolberga - miniatura

Digitalizacja rękopisów Kolberga

Biblioteka Uniwersytecka w Poznaniu oraz Biblioteka Jagiellońska w Krakowie rozpoczęły digitalizację materiałów z archiwum rękopiśmiennego Oskara Kolberga.

więcej
Magazyn FOLK24 - miniatura

Magazyn FOLK24

Magazyn FOLK24 - pierwszy taki kwartalnik w Polsce. Czasopismo o folku, etno, world music, country, folk-metalu, muzyce świata, szantach, muzyce gór, songwritingu, tradycji in crudo i tej łączonej z nowoczesnością.

więcej
Pardes Festival - Spotkania z Kulturą Żydowską - miniatura

Pardes Festival - Spotkania z Kulturą Żydowską

Fundacja Spichlerz Kultury zaprasza od 19 do 23 sierpnia 2014 roku na wyjątkowe wydarzenie kulturalne, Pardes Festival – Spotkania z Kulturą Żydowską w Kazimierzu Dolnym.

więcej
Oskar Kolberg (1814–1890). Kompozytor. Folklorysta. Etnograf – wystawa w Kolbuszowej - miniatura

Oskar Kolberg (1814–1890). Kompozytor. Folklorysta. Etnograf – wystawa w Kolbuszowej

W dniach 1-21 sierpnia 2014 roku w Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej będzie można zwiedzać wystawę Oskar Kolberg (1814–1890). Kompozytor. Folklorysta. Etnograf.

więcej
Powiatowy Konkurs Fotograficzny „Kolbergowskie inspiracje” - miniatura

Powiatowy Konkurs Fotograficzny „Kolbergowskie inspiracje”

Samodzielne Biuro Kultury i Promocji Starostwa Powiatowego w Otwocku ogłosiło konkurs fotograficzny. Aby wziąć udział w konkursie należy przesłać 10 zdjęć, których tematem jest folklor, tradycja i kultura ludowa na terenie powiatu otwockiego.

więcej
Wkrótce Europeada! - miniatura

Wkrótce Europeada!

Już 23 lipca centrum Kielc zostanie zaludnione przez tysiące nietypowo ubranych osób. W mieście stanie 10 scen, na których odbędą się setki występów. Co to takiego? To Europeada – wielki folkowy festiwal.

więcej
Kolbergowo - stacja Haczów - Podkarpackie Spotkanie Lirników - miniatura

Kolbergowo - stacja Haczów - Podkarpackie Spotkanie Lirników

20 lipca 2014 roku w Zabytkowym Kościele w Haczowie odbędzie się Podkarpackie Spotkanie Lirników w ramach projektu "Kolbergowo - stacja Haczów".

więcej
Biesiada Folkloru Ziemi Kaliskiej 2014 - miniatura

Biesiada Folkloru Ziemi Kaliskiej 2014

W dniach 19-20 lipca 2014 roku w Brzezinach koło Kalisza odbędzie się Biesiada Folkloru Ziemi Kaliskiej 2014. Jest to cykliczna impreza wpisana w kalendarz Południowej Wielkopolski od kilkudziesięciu lat.

więcej
e-KULTURA i tradycja – nowe spojrzenie - miniatura

e-KULTURA i tradycja – nowe spojrzenie

14 lipca 2014 roku w Wejherowskim Centrum Kultury - Filharmonii Kaszubskiej w Wejherowie rozpoczął się cykl warsztatów mistrzowskich w projekcie pt. „e-KULTURA i tradycja – nowe spojrzenie”. Zajęcia odbywać się będą w lipcu i sierpniu.

więcej
Rozstaje 2014: muzyka Południa - miniatura

Rozstaje 2014: muzyka Południa

13 lipca 2014 roku w Krakowie rozpoczął się 16. Festiwal Muzyki Tradycyjnej "Rozstaje 2014: muzyka Południa". Festiwal potrwa do 20 lipca.

więcej
Sięgnij po Oskara! - miniatura

Sięgnij po Oskara!

16 lipca 2014 roku w Powiatowej Instytucji Kultury w Legionowie odbędą się warsztaty dla dzieci w wieku 6-13 lat.

więcej
Pograjka Łęczycka - miniatura

Pograjka Łęczycka

11 i 12 lipca 2014 roku w Parku Źródliska w Łodzi odbędzie się Pograjka Łęczycka. Będzie to okazja do obcowania z kulturą tradycyjną łęczyckiego.

więcej
Muzyka źródeł. Polska – Norwegia - miniatura

Muzyka źródeł. Polska – Norwegia

14 sierpnia 2014 roku w Radziejowicach odbędzie się Międzynarodowa Konferencja Muzykologiczna "Muzyka źródeł. Polska – Norwegia". Organizatorem konferencji jest Narodowy Instytut Fryderyka Chopina.

więcej
Baśniowa wioska Oskara Kolberga - miniatura

Baśniowa wioska Oskara Kolberga

W dniach 14-25 lipca 2014 roku w Domu Pracy Twórczej "Rybaczówka" w Święcienicy koło Warszawy odbędą się warsztaty artystyczne dla dzieci w wieku od 6 do 10 lat.

więcej
Goście Polskiego Chóru Kameralnego - mistrzowie i uczniowie polskiej muzyki tradycyjnej - miniatura

Goście Polskiego Chóru Kameralnego - mistrzowie i uczniowie polskiej muzyki tradycyjnej

12 lipca 2014 roku w Parku Oliwskim w Gdańsku odbędzie się drugi koncert z cyklu "Goście Polskiego Chóru Kameralnego - mistrzowie i uczniowie polskiej muzyki tradycyjnej".

więcej
Festiwal muzyki tradycyjnej

Festiwal muzyki tradycyjnej "Na rozstajnych drogach"

W dniach 9-13 lipca 2014 roku odbędzie się Festiwal muzyki tradycyjnej „Na rozstajnych drogach”. Jest to edukacyjno-artystyczno-muzyczne wydarzenie, którego celem jest poznanie i kultywowanie zanikających tradycji muzycznych oraz promocja dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego Ziemi Janowskiej.

więcej