Estrada Folkloru w Gorzycach Wielkich - miniatura

Estrada Folkloru w Gorzycach Wielkich

13 czerwca 2014

15 czerwca 2014 roku w Gorzycach Wielkich odbędzie się Estrada Folkloru. Estrada odbędzie się już po raz drugi, w ramach Święta Wsi – Festiwalu Rękodzieła.

Tematem przewodnim tego dnia będą warsztaty rękodzieła, które będą się przewijały w tle wszystkich wydarzeń. W samym centrum wsi, na scenie z ludową scenografią, wystąpią barwne zespoły z kilku powiatów południowej Wielkopolski. Będzie i śpiew tradycyjny, i muzyka do posłuchania oraz do tańca. Będą też tańce i zwyczaje regionalne: wielkopolskie, rzeszowskie czy kaszubskie w wykonaniu młodych wykonawców. Będzie to niezapomniane widowisko, rzadko już spotykane w wielkopolskiej wsi. Spotkanie z żywą muzyką i śpiewem.

Poza Estradą Folkloru gości Festiwalu czeka mnóstwo innych atrakcji, które będzie można obejrzeć i wziąć w nich udział w pełnej zabytków scenerii gorzyckiej wsi: pobliskiego modernistycznego kościoła, dworku z końca XIX wieku, czy niedaleko leżącej alei kasztanowej prowadzącej ku następnej wiosce. Warto spędzić niedzielne popołudnie, zagłębiając się w kulturę ludową i historię wielkopolskiej wsi.

więcej szczegółów

drukuj