Etnościeżki – Weekend z ludowymi inspiracjami - miniatura

Etnościeżki – Weekend z ludowymi inspiracjami

3 października 2014

4 i 5 października 2014 roku przestrzeń Nowego Dużego Pokoju w Warszawie po raz pierwszy zapełni się gośćmi podczas przygotowanego Weekendu z ludowymi inspiracjami – Etnościeżki.

Przez dwa dni organizatorzy będą prezentować dokąd zaprowadziły ich ludowe inspiracje i zapraszać wszystkich chętnych do aktywnego uczestnictwa i dzielenia się swoimi interpretacjami tematu.

W trakcie debaty „Po co nam dzisiaj kultura ludowa?” zastanowimy się nad tym, czego szukamy odwołując się do dawnej kultury wsi, co w niej dla siebie znajdujemy, a jakie aspekty pomijamy.

Na chętnych będą czekać w przymierzalni wilanowskie i łowickie stroje ludowe. 50 osób, które się wcześniej zapiszą wróci do domu nie tylko ze zdjęciem w ręku, ale również z niezwykłym doświadczeniem, które wiele osób już zainspirowało do własnych twórczych działań.

Podczas premiery cyfrowych aplikacji „Etno-projekt 2.0. Inspiracje etniczne i nowe technologie” uczestnicy tegorocznej edycji projektu opowiedzą dokąd ich zaprowadziło spotkanie z kultura ludową.

Dla dużych i małych przygotowano warsztaty rękodzielnicze i etnograficzne: warsztaty tworzenia odbitek sitodrukowych i dekupażu inspirowanych polskimi strojami ludowymi oraz dla najmłodszych warsztat budowania wiejskiej chałupy.

W sobotę wieczorem zapraszamy na jedyną w swoim rodzaju Potańcówkę na wykładzinie. Do tańca przygrywać będzie Kapela Brodów.

drukuj