Kultura ludowa na Mapie Kultury. Konkurs

16 października 2014

Jesień to czas zbioru plonów – a w Roku Kolberga, to czas podsumowania projektów powstałych po to, by badać, interpretować, promować kulturę ludową.

Portal Mapa Kultury jest otwarty na wszystkich, którzy chcą się dzielić informacjami o lokalnej kulturze – jej zasobach materialnych i niematerialnych, ludziach, miejscach, klimatach. Ta oddolnie budowana mapa polskiej kultury to idealne miejsce dla opowieści o lokalnej gwarze, legendach, tradycjach, prezentacji regionalnej architektury, źródeł muzyki folkowej.

Od początku roku Internauci zaangażowani w akcję opisywania lokalnej tradycji dodali już blisko 70 swoich opowieści. Co miesiąc wybieramy najciekawszą z nich i nagradzamy książkami i płytami.

Przez ostatnie trzy miesiące roku dodając swój tekst, zdjęcia, nagrania na Mapę Kultury, możecie nie tylko wypromować swoje lokalne odkrycia, ale również wygrać kulturalny zestaw: album „Polska w podróży” Zofii Chomętowskiej, płyty z kolekcji Muzyka Źródeł oraz płytę „Archiwum Muzyki Odnalezionej”.

Szczegóły i regulamin na www.mapakultury.pl

drukuj