Największy folkowy festiwal Europy - po raz pierwszy w Polsce!

10 czerwca 2014

3500 tancerzy i śpiewaków z ponad 20 państw europejskich, 10 scen, setki występów – już wkrótce w Kielcach!

51 edycja festiwalu Europeada odbędzie się w dniach 23-27 lipca 2014 i po raz pierwszy będzie gościć w Polsce. Na turystów, który w tym czasie przyjadą do Kielc czeka wiele atrakcji.

Na 10 scenach w centrum miasta będą się odbywały całodniowe występy, zatem w czasie Europeady całe miasto będzie żyło muzyką i tańcem – opowiada Marta Szczecińska, koordynator Festiwalu – W programie Festiwalu znajdą się także spektakularne występy w Amfiteatrze Kadzielnia, wielka parada uczestników Festiwalu przez centrum miasta, czy bal Europeady.

Ciekawostką jest to, że w okresie festiwalu, wszyscy uczestnicy chodzą w swoich regionalnych strojach ludowych, więc stworzą naprawdę barwny klimat! Są także bardzo otwarci i zachęcają do wspólnej zabawy, dlatego Europeada jest świetną imprezą dla całych rodzin.

Samo miasto także będzie specjalnie przygotowane na przyjazd gości i turystów. Centrum Kielc zostanie udekorowane flagami i proporcami z elementami ludowych wycinanek, na głównym deptaku zostanie zorganizowany jarmark rękodzieła oraz tradycyjnie wyrabianej żywności.

Przyjeżdżając zatem do Kielc będzie można poznać – często egzotyczną dla nas – kulturę innych państw Europejskich, posłuchać muzyki ludowej z Francji, Niemiec, Irlandii, Szkocji czy krajów skandynawskich a także dołączyć do wspólnej zabawy.

Na wszystkie imprezy plenerowe wstęp jest bezpłatny – zapraszamy do Kielc!

Więcej informacji na stronie:

www.europeade2014.kielce.eu

(informacja prasowa)

drukuj