Noc Tańca - miniatura

Noc Tańca

13 lutego 2014

Serdecznie zapraszamy na „Noc Tańca”, która odbędzie się po Oficjalnej inauguracji Roku Kolberga w Filharmonii Narodowej, 24 lutego od godz. 22.00 w Państwowym Muzeum Etnograficznym w Warszawie. Na potańcówkę poprowadzi barwny korowód taneczny spod Filharmonii. Będzie można usłyszeć muzykę „na żywo” z różnych regionów Polski i oczywiście – tańczyć do woli!

Zagra Piotr Gaca i Wielka Orkiestra Gaców – tym razem młodzi muzycy z Orkiestry zagrają również w mniejszych, własnych składach (m.in. kapela Niwińskich, Janusz Prusinowski Trio, kapela Tomka Stachury, Maciej Żurek, Ewa Grochowska, Marcin Drabik). Zabrzmi też muzyka góralska w wykonaniu kapeli Trebunie-Tutki. Podstawowych kroków tanecznych, zarówno z nizin, jak i z gór, będzie można nauczyć się na miejscu w trakcie mini-warsztatów.

Ogromna część muzyki wiejskiej, zapisywanej przez Oskara Kolberga, to melodie taneczne – odkryjmy je i poczujmy na nowo, ruszajmy w tan!

Wstęp wolny!

Organizatorami "Nocy Tańca" są: Instytut Muzyki i Tańca, Forum Muzyki Tradycyjnej, Fundacja Wszystkie Mazurki Świata oraz Państwowe Muzeum Etnograficzne w Warszawie

fot. Piotr Baczewski

drukuj