Pardes Festival - Spotkania z Kulturą Żydowską

18 lipca 2014

Fundacja Spichlerz Kultury zaprasza od 19 do 23 sierpnia 2014 roku na wyjątkowe wydarzenie kulturalne, Pardes Festival – Spotkania z Kulturą Żydowską w Kazimierzu Dolnym.

Patronem honorowym festiwalu jest Muzeum Historii Żydów Polskich. Uroczysta inauguracja festiwalu 19 sierpnia (wtorek), o godz. 17.00 w kazimierskiej synagodze to prezentacja multimedialna „Miasteczko żydowskie”.

Organizowane są dwa wydarzenia w ramach obchodów Roku Oskara Kolberga: prezentacja multimedialna profesor Bożeny Muszkalskiej, poświęcona wątkom żydowskim w dziele Oskara Kolberga (19 sierpnia, godz. 20.00) i koncert muzyki żydowskiej w synagodze kazimierskiej w wykonaniu Kapeli Brodów na finał festiwalu (23 sierpnia, godz. 19.00).

Festiwal wyróżnia się bogatym, interdyscyplinarnym programem z wieloma prezentacjami multimedialnymi poświęconymi twórcom żydowskim oraz zaprasza na wystawy fotograficzne, wybrane filmy z programu Festiwalu „Żydowskie Motywy”, koncerty i spacery tematyczne po kolekcji Muzeum Nadwiślańskiego.

więcej szczegółów

drukuj