Polska na WOMEX w Roku Kolberga

23 października 2014

Specjalny dodatek CD z polską muzyką folkową w czasopiśmie „Songlines”, występ zespołu Vołosi podczas showcase oraz specjalne stoisko przygotowane przez Instytut Adama Mickiewicza - to najważniejsze elementy polskiej obecności na trwających targach WOMEX w Santiago de Compostela w Hiszpanii.

Trwająca od 21 do 26 października impreza gromadzi muzyków, wykonawców, menedżerów muzyki tradycyjnej, folkowej i Word z całego świata. W tym roku odbywa się w Hiszpanii w Santiago de Compostela. Z tej okazji Instytut Muzyki i Tańca wspólnie z Instytutem Adama Mickiewicza opracował specjalny insert CD zatytułowany „Discover Poland” do październikowego wydania czasopisma „Songlines”. Na płycie znajduje się 18 nagrań od Kapeli ze Wsi Warszawa po Studium Instrumentów Etnicznych.

Vołosi, jeden z najważniejszych zespołów polskiej sceny folkowej, zakwalifikowali się jako jedyni z Polski do prezentacji konkursowej i wystąpią na scenie Salon Teatro 23 października. Na stoisku targowym, organizowanym przez Instytut Adama Mickiewicza, będzie można zapoznać się m.in. z najnowszą płytą, prezentującą zarówno krąg muzyki tradycyjnej, jak i folkowej. Wydarzenia te odbywają się w Roku Oskara Kolberga.

drukuj