Rok Kolberga na Warszawskich Targach Książki

23 maja 2014

Na Stadionie Narodowym w Warszawie rozpoczęły się Warszawskie Targi Książki. Zachęcamy do odwiedzin promocyjnego stoiska Roku Kolberga 2014. Targi potrwają do niedzieli, 25 maja 2014 roku.

Na stoisku można obejrzeć dwie nowe publikacje: biografię „Oskar Kolberg 1814-1890” i „Aż tu nagle… Bajki ze zbiorów Oskara Kolberga”, a także album "Oskar Kolberg (1814–1890)" i "Dzieła Wszystkie Oskara Kolberga".

W niedzielę, 25 maja o godz. 16.00 wybrane bajki będzie czytała Joanna Szczepkowska, a muzycznie zilustruje je zespół Kai i Janusza Prusinowskich. Biografię i bajki będzie można zakupić na stoisku dystrybutora Media Rodzina podczas Targów, a niebawem na stronie internetowej www.mediarodzina.com.pl.

Przy stoisku Roku Kolberga można również obejrzeć wystawę "Oskar Kolberg (1814-1890). Kompozytor. Folklorysta. Etnograf", prezentującą najważniejsze dziedziny twórczości artystycznej i badawczo-edytorskiej Oskara Kolberga. Wystawa została zrealizowana przez Muzeum Wsi Radomskiej we współpracy z Instytutem Muzyki i Tańca w ramach działań strategicznych związanych z Rokiem Kolberga. Autorem opracowania tekstów i ilustracji jest Katarzyna Markiewicz, zaś opracowania graficznego Zdzisław Słomski.

więcej szczegółów

drukuj