Stara Tradycja - miniatura

Stara Tradycja

11 marca 2014

Do 16 marca 2014 roku można przesyłać zgłoszenia udziału w IV edycji Konkursu "Stara Tradycja". 10 finalistów konkursu weźmie udział w koncercie finałowym "Starej Tradycji" podczas festiwalu „Wszystkie Mazurki Świata” w Warszawie, 22 kwietnia 2014.

Konkurs adresowany jest do młodych muzyków, śpiewaków oraz kapel i jest okazją do prezentacji umiejętności gry i śpiewu wyrosłych na źródłach polskiej muzyki ludowej. Celem konkursu jest promowanie młodych muzyków i śpiewaków - kontynuatorów muzyki wiejskiej z konkretnych regionów Polski (współczesnych lub historycznych) oraz poszukiwanie formuł na obecność tej muzyki we współczesnej kulturze.

10 finalistów konkursu weźmie udział w koncercie finałowym Starej Tradycji podczas festiwalu „Wszystkie Mazurki Świata” w Warszawie, 22 kwietnia 2014. Laureatów wyłoni jury złożone z ekspertów, muzyków oraz badaczy żywego dziedzictwa muzycznego. Konkurs „Stara Tradycja” organizowany jest przez Fundację „Wszystkie Mazurki Świata” w ramach Festiwalu „Wszystkie Mazurki Świata”.

Formularz zgłoszeniowy oraz regulamin konkursu można pobrać ze strony Organizatora.

drukuj