Strona internetowa poświęcona polskim tańcom tradycyjnym - miniatura

Strona internetowa poświęcona polskim tańcom tradycyjnym

29 kwietnia 2015

Taniec tradycyjny www.tance.edu.pl to pierwsza odsłona portalu edukacyjnego Instytutu Muzyki i Tańca poświęconego szerokiemu spektrum gatunków i form tanecznych (zarówno niestylizowane formy tańca, jak i formy opracowane i stylizowane, tworzone na potrzeby sceny, a także tańce dawne/historyczne i tańce narodowe). Jest to bezpłatna, ogólnodostępna platforma internetowa o charakterze popularnonaukowym, skierowana do odbiorców zainteresowanych tematyką tańca tradycyjnego w polskiej kulturze.

Prace nad portalem zainicjowano w Roku Kolberga, jednocześnie jest to „strona w procesie”, która będzie systematycznie uzupełniana zarówno o materiały archiwalne, jak i tworzone współcześnie na potrzeby projektu. Podstawową formą prezentacji tańców tradycyjnych na portalu są materiały filmowe (przedwojenne i powojenne), udostępnione przez archiwa instytucji państwowych, samorządowych, pozarządowych oraz osoby prywatne.

Obok archiwaliów, strona prezentuje także opisy, zdjęcia, ryciny, pliki audio oraz filmy instruktażowe, pomocne w nauce poszczególnych tańców. Informacje dotyczące każdego z nich można wyszukać na portalu na wiele sposobów: poprzez listę alfabetyczną, szukając według regionów etnograficznych w Polsce oraz poprzez nazwy podstawowych form choreotechnicznych.

Strona jest prowadzona przez Instytut Muzyki i Tańca.

drukuj