Tradycja i nowe media. Rok Kolberga na Mapie Kultury - miniatura

Tradycja i nowe media. Rok Kolberga na Mapie Kultury

25 marca 2014

Przez cały Rok Kolberga portal Mapa Kultury zaprasza do wnikliwego obserwowania i dokumentowania tradycji lokalnej, szukania jej źródeł w miastach, na wsi, w regionie. Dajcie się zaskoczyć legendom, obyczajom, gwarze, kuchni regionalnej.

Mapa Kultury to ogólnopolski portal, który od trzech lat tworzą entuzjaści kultury w wydaniu lokalnym – opisując ludzi, miejsca, klimaty wpływające na unikalną tożsamość regionu. Projekt stawia na społeczny przepływ wiedzy, oddolną digitalizację i promocję dziedzictwa kulturowego – użytkownicy portalu często sięgają po tematy niszowe, prezentują zapomniane, mało znane fakty i razem budują kulturową, subiektywną mapę Polski.

Uważnych na kulturę zachęcamy do doskonalenia warsztatu dziennikarskiego – również dzięki dostępnemu na stronie instruktażowi Mariusza Szczygła.

W tym roku stawiamy na Tradycję, nagradzając teksty o jej lokalnych przejawach. Ludzie, którzy ją kontynuują i twórczo rozwijają, miejsca pełne jej przejawów, klimaty, czyli niematerialne zasoby kultury czekają na to, by je odkryć, poznać i ciekawie zaprezentować innym w formie reportażu, eseju, wywiadu, reportażu audio, filmu bądź zdjęć.

Redaktorzy portali Narodowego Centrum Kultury pod koniec każdego miesiąca wybierają najlepszych autorów i nagradzają ich kulturalnymi pakietami książkowo – muzycznymi.

Znajdźcie przyjemność w odkrywaniu kultury i dzieleniu się wiedzą z innymi.

Szczegóły i regulamin na www.mapakultury.pl - zakładka „Konkursy”.

(informacja prasowa)

drukuj