Transmisja z zakończenia Roku Kolberga 2014

11 grudnia 2014

Zachęcamy do śledzenia transmisji z uroczystości oficjalnie zamykających obchody Roku Kolberga 2014 w Polsce, które odbędą się dziś, 11 grudnia w Studio Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie.

O godz. 12.00 na stronie internetowej Programu 2 Polskiego Radia dostępna będzie transmisja audio-video z wręczenia Nagrody im. Oskara Kolberga „Za zasługi dla kultury ludowej” wybitnym przedstawicielom środowiska kultury tradycyjnej. Nagroda przyznawana jest przez Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego, prof. Małgorzatę Omilanowską. Uroczystość połączona będzie z wręczeniem medali Zasłużony Kulturze „Gloria Artis” przyznanych w Roku Oskara Kolberga.

O godz. 19.00 na antenie Programu 2 Polskiego Radia rozpocznie się transmisja "na żywo" ze spektaklu „Orszak weselny/Żałobny rapsod” w reżyserii Darka Błaszczyka, według scenariusza Jacka Hałasa i Darka Błaszczyka. W spektaklu wystąpią Zespół Śpiewaczy „Jarzębina” z Kocudzy, Męski Zespół Śpiewaczy z Godziszowa, Zespół „Tęgie Chłopy” ze Stanisławem Witkowskim, Orkiestra Dęta ze Zdziłowic, „Brodacze” ze Sławatycz oraz Jacek Hałas, który jest również autorem opracowania muzycznego całego spektaklu.

więcej szczegółów

drukuj