Wernisaż wystawy „Powiedzcie podziękowanie Kolbergowi  za jego mozolną pracę.

Wernisaż wystawy „Powiedzcie podziękowanie Kolbergowi za jego mozolną pracę."

20 lutego 2014

Narodowy Instytut Fryderyka Chopina zaprasza na wernisaż wystawy „Powiedzcie podziękowanie Kolbergowi za jego mozolną pracę. Oskar Kolberg: etnograf, (muzyk)ograf, chopinolog”, który odbędzie się 22 lutego 2014 roku o godz. 12.00 w Muzeum Fryderyka Chopina w Warszawie.

Wystawa „Powiedzcie podziękowanie Kolbergowi za jego mozolną pracę. Oskar Kolberg: etnograf, (muzyk)ograf, chopinolog” składa się z dwóch modułów: plansz wprowadzających w tematykę kolbergowską i narracji oplatającej stałą ekspozycję chopinowskiego muzeum. Plansze mają następnie funkcjonować jako wystawa objazdowa, relacjonując w kolejnych miejscach efekty mozolnej pracy ojca polskiej etnografii, drugi moduł zostanie w Muzeum. Nadajemy mu formę „przewodnika” po wystawie stałej, ufając, że piękna polszczyzna notatek Kolberga, osadzona na jego wiedzy i przeżyciu, przyczyni się do nowego spojrzenia na sztukę Chopina.

W trakcie spotkania zostanie zaprezentowana aplikacja mobilna „Przewodnik śladami Oskara Kolberga” , która pozwala na zapoznanie się z miejscami mającymi związek z życiem i działalnością tego niezwykłego etnografa i folklorysty.

drukuj