Wyróżnienie za obchody Roku Kolberga

27 maja 2015

Miło nam poinformować, że Instytut Muzyki i Tańca wspólnie z Narodowym Instytutem Fryderyka Chopina oraz Instytutem im. Oskara Kolberga otrzymał wyróżnienie w plebiscycie na Wydarzenie Historyczne Roku 2014 za organizację obchodów Roku Kolberga 2014.

Uroczysta Gala wręczenia nagród odbyła się 26 maja 2015 roku w Pałacu na Wyspie w warszawskich Łazienkach Królewskich. Laureatami plebiscytu zostali „Krakowscy Wyklęci”, „Projekt: Pilecki” oraz otwarcie Muzeum Powstań Śląskich w Świętochłowicach.

W tym roku do konkursu, organizowanego przez Muzeum Historii Polski, zgłoszono blisko 200 wydarzeń z całego kraju i z zagranicy, spośród których Jury wybrało finałową piętnastkę. W internetowym głosowaniu wzięło udział ponad pięć tysięcy internautów.

„Wydarzenie Historyczne Roku” jest ogólnopolskim Plebiscytem realizowanym od 2007 roku, którego inicjatorem był portal historia.org.pl. Celem konkursu jest wyróżnienie autorów najciekawszych inicjatyw historycznych w trzech kategoriach.

Plebiscyt odbywał się pod honorowym patronatem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Małgorzaty Omilanowskiej.

drukuj