miejsce: Kostrzyn nad Odrą
organizatorzy: Fundacja Instytut Lecha Wałęsy
Jest to dwuetapowa kampania społeczna, która łączy w sobie zadania multidyscyplinarne.
Pierwszą odsłoną projektu było stworzenie mapy językowej – gadżetu edukacyjnego przeznaczonego dla dzieci i nauczycieli i przekazanie go do szkół podstawowych z obszarów wiejskich w Polsce.
Druga odsłona to obecność kampanii na festiwalu muzycznym Woodstock, podczas którego prowadzone będą gry edukacyjne i różnorodne formy aktywności mające na celu animację festiwalowiczów i szerzenie wiedzy o polskich gwarach ludowych.
Przez wszystkie dni trwania festiwalu Woodstock charakterystyczny czarno-czerwony namiot będzie dostępny dla wszystkich chętnych w godzinach od 11.00 do 19.00. W tym czasie festiwalowicze będą mogli przyjść, porozmawiać i wziąć udział w wielu atrakcjach, które przewidzieli organizatorzy kampanii:
1. Etnograficzna gra planszowa
Na Przystanku Woodstock premierę będzie mieć wielka gra planszowa, tym razem inspirowana ludowością i folklorem z okazji przypadającego Roku Kolberga 2014. Pytania będą sprawdzały wiedzę geograficzną, a także muzyczną oraz dotyczyć będą m.in. znajomości zwyczajów, przysłów i dialektów z różnych regionów Polski. Konkurs przeprowadzany będzie w czasie trwania festiwalu od 31 lipca do 2 sierpnia dwa razy dziennie o godz. 12.00 i 16.00. Warto przyjść około pół godziny wcześniej, by zapisać się do danej edycji gry.
2. Fotobudka
Zapraszamy do namiotu, w którym na tle wolnościowej ścianki, w różnych przebraniach będzie można zrobić sobie serię darmowych zdjęć, a wydruki w formie pasków 5 x 15 cm schować np. do portfela na pamiątkę.
3. Gadżety kampanii
Na festiwalowiczów czekają drobne gadżety inspirowane kulturą ludową jak: pocztówki z ludowymi instrumentami, przypinki, opaski silikonowe, naklejki adhezyjne z hasłami gwarowymi, koszulki plus inne niespodzianki.
Projekt „Gen wolności – gen różnorodności” został dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu „Kolberg 2014 - Promesa”, realizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca.
powrót do programu