Etnościeżki – Sfotografuj się w stroju ludowym

inne

04-10-2014 / godz. 10.00miejsce: Warszawa, (Nowa) Pracownia Duży Pokój, ul. Warecka 4/6

organizator: Stowarzyszenie „Pracownia Etnograficzna" im. Witolda Dynowskiego


4 i 5 października przestrzeń nowego Dużego Pokoju po raz pierwszy zapełni się gośćmi podczas przygotowanego przez nas Weekendu z ludowymi inspiracjami – Etnościeżki.

Przez dwa dni będziemy prezentować dokąd zaprowadziły nas ludowe inspiracje i zapraszać wszystkich chętnych do aktywnego uczestnictwa i dzielenia się swoimi interpretacjami tematu.

Sfotografuj się w stroju ludowym – sobota i niedziela, 4-5.10.2014, godz 10:00 – 16:00

Na chętnych będą czekać w przymierzalni wilanowskie i łowickie stroje ludowe. 50 osób, które się wcześniej zapiszą wróci do domu nie tylko ze zdjęciem w ręku, ale również z niezwykłym doświadczeniem, które wiele osób już zainspirowało do własnych twórczych działań.

Przymierzalnia strojów ludowych to jedyna w swoim rodzaju okazja do wejścia w bezpośredni kontakt z dawnymi ubiorami. Podczas dwudniowego wydarzenia można będzie przymierzyć kompletne stroje wilanowskie oraz łowickie lub ich wybrane elementy, poczuć na własnej skórze ich ciężar i fakturę, spojrzeć na strój inaczej niż przez szkło muzealnej gabloty. Uczestnicy będą mieli możliwość utrwalenia tego doświadczenia na zdjęciach, wykonywanych przez zawodowego fotografa. Osoby zainteresowane będą mogły wybrać spośród kilkunastu różnych strojów (męskich, kobiecych i dziecięcych).

Obowiązują zapisy mailowe pod adresem: strojeludowenet@gmail.com.

Ilość miejsc jest ograniczona do 25 osób.

W zgłoszeniu prosimy podać:

- imię i nazwisko,

- datę i preferowane godziny udziału

Skontaktujemy się w celu potwierdzenia godziny zapisu. Zapisy przyjmujemy od 26.09.2014 do 03.10.2014.

Zapraszamy również na pozostałe wydarzenia.

wykonawcy:

Wypożyczenie strojów - Łowiczanka i Centrum Kultury Wilanów Fotografowanie - Jak to się robi - studio fotografii kreacyjnej

program:

http://etnograficzna.pl/etnosciezki-sfotografuj-sie-w-stroju-ludowym/

http://etnograficzna.pl

powrót do listy drukuj