Etnościeżki - Warsztaty dekupażu

warsztaty

05-10-2014 / godz. 10.00miejsce: Warszawa, (Nowa) Pracownia Duży Pokój, ul. Warecka 4/6

organizator: Stowarzyszenie „Pracownia Etnograficzna" im. Witolda Dynowskiego


4 i 5 października przestrzeń nowego Dużego Pokoju po raz pierwszy zapełni się gośćmi podczas przygotowanego przez nas Weekendu z ludowymi inspiracjami – Etnościeżki.

Przez dwa dni będziemy prezentować dokąd zaprowadziły nas ludowe inspiracje i zapraszać wszystkich chętnych do aktywnego uczestnictwa i dzielenia się swoimi interpretacjami tematu.

Warsztaty dekupażu – niedziela, 5.10.2014, godz 10:00 – 16:00

Decoupage to sztuka ozdabiania rozmaitych przedmiotów wycinankami z papieru, a obecnie najczęściej – z papierowych serwetek. Ozdabiać można powierzchnie drewniane, metalowe, ceramiczne, tekturowe, plastikowe, a nawet skórzane i materiałowe. Technika ta pochodzi z chińskiej wsi, na którą sztuka wycinania papierowych ozdób przywędrowała ponoć aż z Syberii, gdzie wycinanymi postaciami i dekoracjami zdobiono grobowce koczowników.

W Europie za pomocą techniki decoupage początkowo głównie produkowano podróbki orientalnych mebli i innych przedmiotów. Najbardziej jednak ta technika rozpowszechniła się dzięki angielskim szlachciankom, wśród których nazywana była japanningiem.

W trakcie warsztatu zapoznamy się z techniką zdobniczą jaką jest decoupage i będziemy tworzyć biżuterię z motywami inspirowanymi polską sztuką ludową.

prowadzenie:

Kaja Kojder-Demska

program:

http://etnograficzna.pl/etnosciezki-weekend-z-ludowymi-inspiracjami/

powrót do listy drukuj