miejsce: Podkarpacie
organizator: Muzeum Etnograficzne im. F. Kotuli w Rzeszowie - Oddział Muzeum Okręgowego w Rzeszowie
Celem projektu jest przeprowadzenie badań terenowych w zakresie tradycji muzycznych Rzeszowszczyzny. Eksploracją objęte zostaną tereny rzeszowskiego, przeworskiego, przemyskiego, sanockiego krośnieńskiego oraz tarnobrzeskiego, a zgromadzony w trakcie badań materiał źródłowy (zapisy nutowe, fotografie, wywiady itp.) zostanie merytorycznie opracowany, opatrzony komentarzem znanych ekspertów i udostępniony poprzez upublicznienie na stronie internetowej.
W ramach projektu powstanie także paradokumentalny reportaż filmowy prezentujący opisane zjawiska kulturowe, który zostanie upubliczniony na stronie internetowej.
Projektowi towarzyszyć będzieilustrowany przewodnik zawierający skrócone opracowania i wybrane przykłady materiałów źródłowych zgromadzonych w trakcie badań terenowych.
Osoby pracujące przy realizacji zadania posiadają odpowiednie kwalifikacje i doświadczenie zawodowe w zakresie badań terenowych.
Zgromadzony materiał źródłowy opracowany zostanie przez ekspertów i specjalistów w dziedzinie etnomuzykologii, nagrań fonograficznych, sztuki filmowej i muzealników.
harmonogram realizacji:
- marzec-wrzesień - badania terenowe
- wrzesień-listopad - merytoryczne opracowanie
- lipiec-październik - realizacja zdjęć i montaż reportażu
- październik-grudzień - upublicznienie pozyskanego materiału źródłowego na stronach internetowych
- 12 grudnia 2014 - Konferencja podsumowująca realizację zadania, prezentacja reportażu
Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu "Kolberg 2014 - Promesa", realizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca.
powrót do listy drukuj