Prezentacja aplikacji „Przewodnik śladami Oskara Kolberga”

prezentacja

22-02-2014 / godz. 12.00miejsce: Warszawa, Narodowy Instytut Fryderyka Chopina, ul. Tamka 43

organizatorzy: Instytut im. Oskara Kolberga, Narodowy Instytut Fryderyka Chopina, Instytut Muzyki i Tańca


W związku z dwusetną rocznicą urodzin Oskara Kolberga przygotowana została specjalna multimedialna aplikacja, która pozwala na zapoznanie się z miejscami mającymi związek z życiem i działalnością tego niezwykłego etnografa i folklorysty.

Trasy miejskie wiodące przez Warszawę, Poznań i Kraków pozwalają zapoznać się z wieloma faktami z biografii Oskara Kolberga, poznać postacie, z którymi się spotykał, współpracował i korespondował jako muzyk i kompozytor, a później jako badacz terenowy, dokumentalista i wydawca swego dzieła „Lud”.

Wędrując przez trasy regionalne, poznajemy tereny, w których Kolberg prowadził badania, a podążając jego śladami, odwiedzamy wiele miejsc ważnych dla naszej historii, zapoznajemy się z materiałami, które zebrał, ilustrowanymi wieloma rycinami z epoki. Prezentujemy blisko 70 miejscowości wybranych spośród ponad 800, w których badacz przebywał lub do których zebrał materiały. Podróży śladami Oskara Kolberga towarzyszą nagrania muzyków ludowych ze zbiorów Programu 2 Polskiego Radia i Instytutu Sztuki Polskiej Akademii Nauk.

powrót do listy drukuj