SuperKOLBERG - "Dziecko w składzie ceramiki. Zaproszenie do magazynów"

warsztaty

20-09-2014 / godz. 13.00miejsce: Warszawa, Muzeum dla Dzieci im. Janusza Korczaka w Państwowym Muzeum Etnograficznym

organizator: Państwowe Muzeum Etnograficzne w Warszawie


SuperKOLBERG to program dla rodzin w Muzeum dla Dzieci. Każde zajęcia to masa atrakcji i spora dawka wiedzy, to także zanurzenie w tradycję i polską kulturę ludową, o której bezcenną wiedzę pozostawił w swym dziele Oskar Kolberg. Obudźcie w sobie badaczy i dołączcie do pracowników Muzeum, którzy w wielkich magazynach na co dzień tropią tajemnice zwykłych – niezwykłych przedmiotów, starych fotografii i plakatów.

SuperKOLBERG to program, dzięki któremu zobaczycie rzadko prezentowane muzealia, weźmiecie udział w wyjątkowych warsztatach plastycznych i muzycznych, wycieczkach po Muzeum, grach i zabawach w przestrzeni wystaw. Serdecznie zapraszamy!

program:

Wraz z uczestnikami wydarzenia zbadamy dawne naczynia, zabawki instrumenty, ozdoby, poznamy style w ceramice, tradycyjne tworzywa oraz twórców. Podczas zajęć uczestnicy będą mieli szanse spróbować swoich sił w pracy na kole garncarskim. Inspiracje zbiorą w trakcie specjalnie dla nich przygotowanej ścieżki zwiedzania magazynów ceramiki z kustoszem Małgorzatą Jaszczołt.

powrót do listy drukuj