Światowa premiera fonograficzna pieśni Oskara Kolberga

płyta CD

21-02-2014 / godz. 13.0021 lutego 2014 roku podczas koncertu inaugurującego obchody Roku Oskara Kolberga w Przysusze zostaną zaprezentowane pieśni skomponowane przez Oskara Kolberga nagrane na płycie zrealizowanej przez Akademię Muzyczną im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu, wydanej nakładem wytwórni Acte Préalable.

Publikacja fonograficzna miniatur wokalnych tego kompozytora jest składową projektu zatytułowanego „Oskar Kolberg w liryce wokalnej” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu „Kolberg 2014 – Promesa”, realizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca.

Płyta CD zatytułowana „Pieśni na głos z fortepianem” to światowe premierowe fonograficzne upublicznienie 21 pieśni skomponowanych przez Kolberga na sopran i tenor. Zamieszczone na płycie utwory stanowią wybór spośród 26 pieśni pozostawionych w spuściźnie kompozytorskiej Kolberga.

Wykonawcy:

  • Iwona Kowalkowska – sopran
  • Wojciech Maciejowski – tenor
  • Andrzej Tatarski – fortepian

Część z utworów zaprezentowanych zostanie podczas koncertu o godz. 13.00 (Inauguracja Roku Oskara Kolberga w Przysusze), natomiast pełen program o godz. 17.00 (Koncert z okazji 200. rocznicy urodzin Oskara Kolberga).

Oskar Kolberg - Pieśni na głos z fortepianem

powrót do programu