Warsztaty drzeworytu - Stroje na miarę Oskara

warsztaty

16-11-2014 / godz. 10.00miejsce: Warszawa, Pracownia Duży Pokój, ul. Warecka 4/6

organizator: Stowarzyszenie "Pracownia Etnograficzna"


Stowarzyszenie „Pracownia Etnograficzna" zaprasza serdecznie na listopadowe warsztaty drzeworytu w ramach projektu „Strojenie na miarę Oskara”.

wykonawcy:

Wojciech Kołacz – www.otecki.com

program:

DRZEWORYT

niedziela, 16 listopada 2014

godz. 10.00 – 13.00, grupa pierwsza, ilość miejsc: 15

godz. 14.00 – 17.00, grupa druga, ilość miejsc: 15

prowadzenie: Wojciech Kołacz

Podczas warsztatów uczestnicy poznają jedną z najstarszych technik druku wypukłego. Zaprezentowane zostaną narzędzia używane do wycinania matryc drzeworytniczych, sposób ich ostrzenia oraz techniki ręcznego druku – bez użycia prasy. Uczestnicy wykonają niewielkich rozmiarów matryce i odbitki za pomocą barena. Części praktycznej towarzyszyła będzie prezentacja slajdów z komentarzem.

Udział w warsztatach jest bezpłatny. Zapewniamy materiały niezbędne do pracy podczas warsztatów.

ZAPISY:

Ilość miejsc na warsztaty ograniczona do 15 w grupie. Na wszystkie warsztaty obowiązują zapisy poprzez formularz na stronie etnograficzna.pl.

Projekt „Stroje na miarę Oskara” jest realizowany przez Stowarzyszenie „Pracownia Etnograficzna” im. Witolda Dynowskiego. Dofinansowano ze środków Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu „Rok Kolberga 2014 – Promesa”, realizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca. Projekt współfinansuje m.st. Warszawa. Lokal przy ul. Wareckiej 4/6 jest wykorzystywany na cele kulturalne dzięki pomocy Dzielnicy Śródmieście m.st. Warszawy.

http://etnograficzna.pl/warsztaty-drzeworytu-w-listopadzie/

powrót do listy drukuj