Warsztaty szycia kostiumów

warsztaty

01-10-2014

14-10-2014

15-10-2014 / godz. 15.00miejsce: Wejherowo, Wejherowskie Centrum Kultury - Filharmonia Kaszubska

organizator: Wejherowskie Centrum Kultury


1. Adresat warsztatów:

Wszystkie osoby, które chciałyby współtworzyć kostiumy do opery kaszubskiej. Szczególnie mile widziane są osoby w wieku 50+ i osoby z praktycznymi umiejętnościami szycia, haftu oraz zdobienia tkanin.

2. Termin zajęć:

Zajęcia odbywać się będą w środy, w godzinach popołudniowych.

Pierwsze zajęcia odbędą się w dniu 15 października br.

W ramach warsztatów odbędzie się 7 spotkań warsztatowych i przygotowanie do prezentacji podczas premiery.

3. Czas trwania zajęć: godz. 15:00-19:00

4. Cel warsztatów: kreatywna inspiracja uczestników warsztatów tradycją kaszubską i współczesnymi jej aranżacjami z wykorzystaniem możliwości technicznych pracowni plastycznej Wejherowskiego Centrum Kultury.

5. Miejsce zajęć: Pracownia plastyczna (piętro: 2) 6. Obowiązek przedstawienia instruktorowi w WCK pisemnej zgody rodziców/opiekunów prawnych w związku z uczestnictwem osoby niepełnoletniej w w/w warsztatach (formularze do pobrania w WCK u instruktora zajęć).

7. Ilość uczestników warsztatów ograniczona - wielkość każdej z grup: 10 osób.

8. Zgłoszenia przesyłać na adres e-mailowy: wck@wck.org.pl lub projekty@wck.org.pl; zgłoszenia można dokonywać także osobiście w sekretariacie Wejherowskiego Centrum Kultury lub telefonicznie: 672 27 75.

9. Warsztaty nieodpłatne.

wykonawcy:

Instruktor prowadzący zajęcia:

Aneta Fittkau – nauczyciel i instruktorka zajęć plastycznych od wielu lat. Organizuje akcje plastyczne, plenery dla artystów ze środowiska wejherowskiego i trójmiejskiego. Sama uprawia malarstwo sztalugowe i pastel. Jednocześnie posiada tytuł mistrza uprawniające do edukacji w zakresie krawiectwa. Swoje umiejętności krawieckie wykorzystuje przygotowując scenografie do produkcji teatralnych Wejherowskiego Centrum Kultury wystawianych na scenie Filharmonii Kaszubskiej.

program:

Osoby biorące udział w warsztatach będą mogły współuczestniczyć w przygotowaniach scenografii - projektować i szyć kostiumy dla wykonawców opery kaszubskiej, której premiera odbędzie się w grudniu 2014 roku. Libretto opery opiera się na biografii i twórczości Oskara Kolberga.

Do udziału w warsztatach zapraszamy osoby w każdym wieku. Szczególnie zapraszamy przedstawicieli dojrzałych współtwórców kultury w wieku 50+. Warsztaty są nieodpłatne.

www.wck.org.pl

powrót do listy drukuj