Warsztaty szycia koszul inspirowanych modą ludową - Stroje na miarę Oskara

warsztaty

23-11-2014 / godz. 10.00miejsce: Warszawa, Pracownia Duży Pokój, ul. Warecka 4/6

organizator: Stowarzyszenie "Pracownia Etnograficzna"


Stowarzyszenie „Pracownia Etnograficzna" zaprasza serdecznie na listopadowe warsztaty szycia koszul inspirowanych strojami ludowymi w ramach projektu „Strojenie na miarę Oskara”. Planujemy zajęcia dla dziewczyn, chłopaków i osób z dziećmi.

wykonawcy:

prowadzenie:

Olga Rudzińska

Liliana Sadowska

Kinga Kulon

program:

niedziela, 23 listopada 2014

godz. 10.00 – 13.00, grupa pierwsza, ilość miejsc: 8

godz. 14.00 – 17.00, grupa druga, ilość miejsc: 8

niedziela, 30 listopada 2014

godz. 10.00 – 13.00, warsztaty dla osób z dziećmi, limit miejsc 8 (zapewniamy opiekę nad dziećmi) godz. 14.00 – 17.00, warsztaty dla chłopaków, limit miejsc 8

Koszula to jedyny element ubioru noszony zawsze. Przez kobiety, mężczyzn i dzieci. Do stroju roboczego, odświętnego, obrzędowego. Element stroju posiadany przez wszystkich, niezależnie od stopnia zamożności. Podczas warsztatu będzie można uszyć koszule o kroju przyramkowym i typu poncho.

Udział w warsztatach jest bezpłatny. Zapewniamy materiały niezbędne do pracy podczas warsztatów.

ZAPISY:

Ilość miejsc na warsztaty ograniczona do 8 w grupie. Na wszystkie warsztaty obowiązują zapisy poprzez formularz na stronie etnograficzna.pl.

Projekt „Stroje na miarę Oskara” jest realizowany przez Stowarzyszenie „Pracownia Etnograficzna” im. Witolda Dynowskiego. Dofinansowano ze środków Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu „Rok Kolberga 2014 – Promesa”, realizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca. Projekt współfinansuje m.st. Warszawa. Lokal przy ul. Wareckiej 4/6 jest wykorzystywany na cele kulturalne dzięki pomocy Dzielnicy Śródmieście m.st. Warszawy.

http://etnograficzna.pl/warsztaty-szycia-koszul-w-listopadzie/

powrót do listy drukuj