XIV Festiwal Pieśni i Tańców Polskich

festiwal

10-11-2014miejsce: Wieliszew koło Legionowa, hala sportowa, ul. Modlińska 65

organizatorzy: Ośrodek Kultury w Wieliszewie


Po raz czternasty w przeddzień Święta Niepodległości, wieliszewską halą sportową zawładną ludowe tańce i śpiewy. Głównym celem organizowanego Festiwalu jest uświetnienie obchodów Święta Niepodległości polskimi tańcami i pieśniami ludowymi. Impreza odbywa się w hali sportowej w Wieliszewie w wigilię Święta Niepodległości - stanowiąc jednocześnie inaugurację jego gminnych obchodów - i ma swoją wierną publikę.

W jedenastoletniej historii Festiwal gościł: ZPiT UW WARSZAWIANKA, ZPiT WYSZKÓW, Ludowy Zespół Artystyczny SGGW PROMNI im. Zofii Solarzowej, ZTL KOŚCIELEC, Regionalny Zespół BARTUSIA OBROCHTY z Zakopanego, Zespół BIAŁODUNAJCANIE z Białego Dunajca, ZPiT MAŁA WARSZAWIANKA, ZPiT MAŁE PODLASIE Siemiatycze, KUŹNIA ARTYSTYCZNA Wilanów, Kaszubski Zespół Folklorystyczny KREBANE z Brus, ZPiT MALBORK, ZPiT KURPIE Ostrołęka, Dziecięcy Zespół Folklorystyczny CEPELIA POZNAŃ oraz gospodarzy: ZTL PROMYKI Wieliszew i Gminny Chór MARZENIE. W związku z „niepodległościowym” charakterem, Festiwal jest także okazją do wręczenia odznaczeń i wyróżnień zasłużonym w pracy i działalności społecznej oraz nagród w konkursach kulturalnych i sportowych.

Tegoroczną edycję uświetni uroczyste nadanie Festiwalowi im. Stanisława Moniuszki. Z tej okazji ZTL "Promyki" zaprezentuje utwory inspirowane "Halką" i "Strasznym Dworem".

program:

18.00 - otwarcie Festiwalu i uroczyste nadanie imienia Stanisława Moniuszki

18:20 - występy zaproszonych zespołów

20:20 - zakończenie

www.ok.wieliszew.pl

powrót do listy drukuj