Z ludowego skarbca - tańczyć może każdy

warsztaty

14-05-2014 / godz. 08.00

10-06-2014

01-07-2014miejsce: Bielsko-Biała, Książnica Beskidzka

organizatorzy: Książnica Beskidzka


Warsztaty taneczne o charakterze rekreacyjno-edukacyjnym

14 maja: krakowiak,

10 czerwca: polonez,

1 lipca: tańce Górnego Śląska.

Warsztaty taneczne to propozycja nauki tańca ludowego i narodowego, to doskonała okazja do poznawania i pielęgnowania polskiej tradycji i obyczaju tanecznego. Poprzez udział w bezpłatnych warsztatach, dajemy szansę każdemu, kto zechce poprzez taniec zapoznać się z dorobkiem Oskara Kolberga i uczestniczyć w wydarzeniach związanych z obchodami tego roku. Wystarczy włożyć minimum wysiłku, zapisać się i czynnie uczestniczyć w warsztatach, zdobywając nowe umiejętności pod okiem instruktorki tańca ludowego Marty Płaska.

W ramach 12 spotkań warsztatowych, skierowanych do różnych grup wiekowych proponujemy naukę tańców narodowych – poloneza, krakowiaka i kujawiaka, oraz tańców regionalnych Śląska Cieszyńskiego, Górali Żywieckich i tańców Śląska Górnego.

Poprzez te spotkania chcemy „zarazić” uczestników tanecznym bakcylem. Mamy nadzieję, że „połkną przynętę’ i będą chcieli spędzać czas w bibliotece, poznając rodzimy folklor lub doskonaląc swoje umiejętności taneczne.

wykonawcy:

Marta Płaska - instruktor tańca ludowego

Jolanta Rakowska - starszy kustosz

Projekt „Tanecznym krokiem cały rok z Kolbergiem” został dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu "Kolberg 2014 - Promesa", realizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca.

powrót do listy drukuj