Najlepsze Trzy Dni Później, czyli

Najlepsze Trzy Dni Później, czyli "Nowa Tradycja" 2014

XVII Festiwal Folkowy Polskiego Radia dobiegł końca. Poznaliśmy laureatów Konkursu "Nowej Tradycji", Folkowego Fonogramu Roku oraz Fonogramu Źródeł. Było, jak co roku, dużo znakomitej muzyki tradycyjnej.

więcej
Oskar Kolberg - Król Pasterzy - miniatura

Oskar Kolberg - Król Pasterzy

3 czerwca 2014 roku w Operze Krakowskiej odbędzie się premiera opery "Król Pasterzy" Oskara Kolberga. Będzie to pierwsze w Krakowie sceniczne wystawienie opery.

więcej
Koncert wiosenny z Oskarem Kolbergiem w tle - miniatura

Koncert wiosenny z Oskarem Kolbergiem w tle

17 maja 2014 roku w Kościele Ewangelicko-Augsburskim w Radomiu odbędzie się "Koncert wiosenny z Oskarem Kolbergiem w tle".

więcej
Kolberg dzieciom - Bibułkarstwo - kwiatki z bibuły - miniatura

Kolberg dzieciom - Bibułkarstwo - kwiatki z bibuły

17 maja 2014 roku w Domu Nauki i Sztuki w Józefowie odbędzie się trzecie spotkanie pt. "Bibułkarstwo - kwiatki z bibuły" w ramach projektu "Kolberg dzieciom".

więcej
Oskar Kolberg (1814–1890). Kompozytor. Folklorysta. Etnograf – wystawa w Krakowie - miniatura

Oskar Kolberg (1814–1890). Kompozytor. Folklorysta. Etnograf – wystawa w Krakowie

3 czerwca 2014 roku w Muzeum Etnograficznym im. Seweryna Udzieli w Krakowie będzie można zwiedzać wystawę Oskar Kolberg (1814–1890). Kompozytor. Folklorysta. Etnograf.

więcej
Integracyjny koncert ludowy z Kolbergiem - miniatura

Integracyjny koncert ludowy z Kolbergiem

16 maja 2014 roku w ramach Ogólnopolskiego Konkursu Akordeonowego "Motion Music Festival Wieliczka - Czasław - Szczyrzyc 2014" odbędzie się "Integracyjny koncert ludowy z Kolbergiem".

więcej
Wszyscy czytamy Kolberga - miniatura

Wszyscy czytamy Kolberga

20 maja 2014 roku w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Rzeszowie odbędzie się audycja dla dzieci "Wszyscy czytamy Kolberga" w ramach projektu "Kolbergowo - stacja Rzeszów".

więcej
Noc Muzeów - Usłyszeć tradycję. Bądźmy jak Oskar Kolberg! - miniatura

Noc Muzeów - Usłyszeć tradycję. Bądźmy jak Oskar Kolberg!

17 maja 2014 roku z okazji Nocy Muzeów 2014 w Muzeum Południowego Podlasia w Białej Podlaskiej odbędzie się spotkanie z muzyką tradycyjną w ramach projektu "Usłyszeć tradycję. Bądźmy jak Oskar Kolberg!".

więcej
Kolbergowo - stacja Muzeum - miniatura

Kolbergowo - stacja Muzeum

17 maja 2014 roku w Muzeum Diecezjalnym w Rzeszowie z okazji Europejskiej Nocy Muzeów 2014 odbędzie się koncert "Kolberg pełen inspiracji" w ramach projektu "Kolbergowo - stacja Muzeum".

więcej
Międzynarodowy plener malarsko-rzeźbiarski - miniatura

Międzynarodowy plener malarsko-rzeźbiarski

W dniach od 3 do 10 czerwca 2014 w Stanicy Wodnej PTTK Sorkwity odbędzie się plener malarsko-rzeźbiarski. Po raz pierwszy artyści z Polski, Litwy, Rosji, Ukrainy i Białorusi zagoszczą na szlaku kajakowym Krutyni.

więcej
Nowe życie polki i oberka - Eksperymentańcowanie - miniatura

Nowe życie polki i oberka - Eksperymentańcowanie

17 maja 2014 w warszawskim Klubie Znośna Lekkość Bytu odbędą się warsztaty polskich tańców tradycyjnych w ramach projektu Ober•Rok 2014.

więcej
Inauguracja programu Mały Kolberg - miniatura

Inauguracja programu Mały Kolberg

20 maja 2014 roku w Staromiejskim Domu Kultury odbędzie się pierwszy z warsztatów w ogólnopolskim projekcie Mały Kolberg. W ciągu całego dnia uczestnicy wezmą udział w zajęciach metodycznych dotyczących rozwoju małych dzieci oraz w praktycznych warsztatach zabaw i muzyki dziecięcej.

więcej
Wydanie nagrań z klubu Tyndyryndy - miniatura

Wydanie nagrań z klubu Tyndyryndy

Do 30 maja 2014 roku na portalu polakpotrafi.pl trwa zbiórka funduszy na wydanie nagrań z klubu Tydyryndy działającego podczas Ogólnopolskiego Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu.

więcej
Wyniki naboru do udziału w warsztatach „Tradycyjne tańce polskiej wsi”  - miniatura

Wyniki naboru do udziału w warsztatach „Tradycyjne tańce polskiej wsi”

Do udziału w warsztatach Tradycyjne tańce polskiej wsi, prowadzonych przez muzyków i tancerzy z kapeli Janusz Prusinowski Trio oraz tancerzy ludowych z Radomszczyzny, i adresowanych do profesjonalnych tancerzy, Instytut Muzyki i Tańca zakwalifikował 18 osób.

więcej
Międzynarodowa konferencja naukowa „Dzieło Oskara Kolberga jako dziedzictwo narodowe i europejskie” - miniatura

Międzynarodowa konferencja naukowa „Dzieło Oskara Kolberga jako dziedzictwo narodowe i europejskie”

W dniach 22-23 maja 2014 roku w Poznaniu odbędzie się międzynarodowa konferencja naukowa „Dzieło Oskara Kolberga jako dziedzictwo narodowe i europejskie”, pod honorowym patronatem Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego.

więcej
Rozpoczyna się

Rozpoczyna się "Nowa Tradycja"

Już dzisiaj, 15 maja 2014 roku w Warszawie rozpoczyna się 17. Festiwal Folkowy Polskiego Radia "Nowa Tradycja".

więcej
Zakończyła się II Konwencja Muzyki Polskiej - miniatura

Zakończyła się II Konwencja Muzyki Polskiej

II Konwencja Muzyki Polskiej odbyła się w dniach 12-14 maja 2014 w Warszawie. W ogólnopolskim spotkaniu środowiska muzycznego wzięło udział prawie 400 uczestników. Otwarcia Konwencji dokonała Małgorzata Omilanowska, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

więcej
Raport o stanie tradycyjnej kultury muzycznej - miniatura

Raport o stanie tradycyjnej kultury muzycznej

Zachęcamy do zapoznania się z "Raportem o stanie tradycyjnej kultury muzycznej", którego oficjalna prezentacja odbyła się w podczas II Konwencji Muzyki Polskiej, 12 maja 2014 roku w Bibliotece Narodowej w Warszawie.

więcej
Transmisja na żywo z II Konwencji Muzyki Polskiej - miniatura

Transmisja na żywo z II Konwencji Muzyki Polskiej

Zachęcamy do śledzenia transmisji na żywo z pierwszego i trzeciego dnia II Konwencji Muzyki Polskiej.

więcej
II Konwencja Muzyki Polskiej - termin rejestracji: 6 maja - miniatura

II Konwencja Muzyki Polskiej - termin rejestracji: 6 maja

Informujemy, że termin rejestracji na II Konwencję Muzyki Polskiej został przedłużony do 6 maja 2014 roku. Zapraszamy do zgłoszenia swojego udziału!

więcej
Stołeczny dancing oberkowy - Gęsty Kożuch Kurzu - miniatura

Stołeczny dancing oberkowy - Gęsty Kożuch Kurzu

10 maja 2014 roku w Klubie Kultury Saska Kępa w Warszawie odbędzie się "Stołeczny dancing oberkowy" z udziałem kapeli Gęsty Kożuch Kurzu.

więcej
Usłyszeć tradycję. Bądźmy jak Oskar Kolberg! - miniatura

Usłyszeć tradycję. Bądźmy jak Oskar Kolberg!

30 kwietnia 2014 roku ruszają zapisy na warsztaty „Tradycje muzyczne” organizowane przez Muzeum Południowego Podlasia w Białej Podlaskiej w ramach projektu "Usłyszeć tradycję. Bądźmy jak Oskar Kolberg!".

więcej
Tradycyjne tańce polskiej wsi - miniatura

Tradycyjne tańce polskiej wsi

Instytut Muzyki i Tańca zaprasza profesjonalnych tancerzy do udziału w warsztatach Tradycyjne tańce polskiej wsi – warsztaty prowadzone przez muzyków i tancerzy z kapeli Janusz Prusinowski Trio oraz tancerzy ludowych z Radomszczyzny.

więcej
Wykłady o Kolbergu w Poznaniu - miniatura

Wykłady o Kolbergu w Poznaniu

Instytut im. Oskara Kolberga w Poznaniu rozpoczął współpracę z Towarzystwem Miłośników Miasta Poznania, której efektem będzie przeprowadzenie siedmiu comiesięcznych wykładów o Kolbergu, o działaniach związanych z obchodami Roku Kolberga 2014, dorobku etnograficzno-muzycznym badacza i jego związkach z Wielkopolską i Poznaniem.

więcej
Z piosnką na ustach - miniatura

Z piosnką na ustach

24 kwietnia 2014 roku w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Braniewie odbędą się warsztaty muzyczne "Z piosnką na ustach" dla uczniów klas I-III szkół podstawowych.

więcej
Fotografia odnaleziona. Z życia wsi chełmskiej XX wieku - miniatura

Fotografia odnaleziona. Z życia wsi chełmskiej XX wieku

Muzeum Ziemi Chełmskiej im. Wiktora Ambroziewicza w Chełmie ogłosiło konkurs na najstarsze i najciekawsze zdjęcia z lat 1900-1970, obrazujące świętowanie na wsi chełmskiej – święta rodzinne, doroczne, religijne, okazjonalne.

więcej
II Spotkanie z Kolbergiem - miniatura

II Spotkanie z Kolbergiem

14 kwietnia 2014 roku w Zespole Szkół Specjalnych przy Ośrodku Terapii Nerwic dla Dzieci i Młodzieży w Orzeszu odbyło się "II Spotkanie z Kolbergiem".

więcej
Alelujkowe Zajście w Dziadówku - miniatura

Alelujkowe Zajście w Dziadówku

21 kwietnia 2014 roku w gospodarstwie Henryka Podbielskiego w Dziadówku koło Suwałk odbędzie się "Alelujkowe Zajście w Dziadówku".

więcej
Dzieło Oskara Kolberga jako dziedzictwo narodowe i europejskie - miniatura

Dzieło Oskara Kolberga jako dziedzictwo narodowe i europejskie

W dniach 22-23 maja 2014 roku w Poznaniu odbędzie się międzynarodowa konferencja naukowa z okazji 200-lecia urodzin Oskara Kolberga: "Dzieło Oskara Kolberga jako dziedzictwo narodowe i europejskie".

więcej
II Konwencja Muzyki Polskiej - 12-14 maja - miniatura

II Konwencja Muzyki Polskiej - 12-14 maja

W dniach 12-14 maja 2014 roku w Bibliotece Narodowej w Warszawie odbędzie się II Konwencja Muzyki Polskiej. Będzie to ogólnopolskie spotkanie przedstawicieli środowiska muzycznego.

więcej