Kontynuacja projektu Mały Kolberg

15 maja 2015

Fundacja Rozwoju Dzieci im. Jana Amosa Komeńskiego przedstawia działania będące kontynuacją projektu "Mały Kolberg" w 2015 roku.

Rozbudowa i wzmacnianie sieci Małego Kolberga

Pilotażowy projekt Mały Kolberg pozwolił utworzyć sieć kontaktów animatorek i animatorów, którzy prowadzą działania dla małych dzieci w obszarze tradycji w swoich środowiskach. Potrzebują oni wymiany wiedzy i inspiracji, dlatego jesteśmy z nimi w stałym kontakcie i zachęcamy do korzystania z bazy materiałów na stronie Akademii Kolberga, do włączania się w rozwijanie sieci Animacji Muzycznej korzystania z propozycji fundacyjnych warsztatów.

Zamierzamy w tym roku rozbudowywać sieć Małego Kolberga, w związku z czym informujemy o projekcie nauczycielki, bibliotekarki, animatorki i inne osoby pracujące z dziećmi na terenie całej Polski, które uczestniczył w różnych programach naszej Fundacji i zachęcamy do korzystania z materiałów wypracowanych w ramach projektu Mały Kolberg. Osoby, które na podstawie doświadczeń Małego Kolberga przeprowadzą zajęcia z dziećmi wokół lokalnych tradycji i zwyczajów poprosimy o opisanie i przekazanie nam swoich doświadczeń. Nagrodami będą płyty „Gdzie się podział Kusy Janek”, gliniane ptaszki oraz albumy o Kolbergu.

Mały Kolberg w trakcie XIV Spotkania Organizacji Działających na Obszarach Wiejskich w Marózie

(22 maja 2015)

Doświadczenia projektu przedstawimy podczas dwóch warsztatów w trakcie XIV Spotkania Organizacji Działających na Obszarach Wiejskich w Marózie, organizowanym przez Fundację Wspomagania Wsi we współpracy z Nidzicką Fundacją Rozwoju NIDA. Podczas warsztatów będziemy zachęcać kolejne osoby do prowadzenia działań dla małych dzieci w obszarze tradycji. Warsztaty „Budowanie wspólnoty w oparciu o zabawę przy poszukiwaniu tradycji” pozwolą uczestnikom na refleksję nad tym, jak zaangażować społeczność do budowania wspólnej tożsamości w oparciu o tradycję lokalną; jak odnaleźć zapomniane tradycje: zabawy, melodie, opowieści; rozpoznawać zasoby swoich społeczności; zaprojektować takie wydarzenia i przymierzać je do własnych warunków.

Mały Kolberg na majówce w Boguszycach

(31 maja 2015 )

Działania dla małych dzieci w obszarze Małego Kolberga w regionie łódzkim były niezwykle udane, mają swoją kontynuację, a podczas majówki przy domu kultury w Boguszycach Mały Kolberg będzie miał swoje szczególne miejsce. Dawne zabawy, wyliczanki we współpracy ze starszymi mieszkańcami pozwolą promować ideę, którą wzmocni rozdawanie ulotek dotyczących projektu.

Mały Kolberg w Olsztynie

(druga połowa 2015)

Działania muzyczne w obszarze tradycji, upowszechniające doświadczenia Małego Kolberga, skierowane do dzieci i rodziców prowadzone będą przez Anię Brodę i przedstawicieli Fundacji.

Fundacja Rozwoju Dzieci na Forum Animacji Muzycznej

Kontynuacja współpracy: wymiana doświadczeń, udział w spotkaniach.

Współpraca z Polskim Stowarzyszeniem Edukacji i Animacji Muzycznej

więcej o projekcie

drukuj