Ochrona spuścizny muzycznej Oskara Kolberga - miniatura

Ochrona spuścizny muzycznej Oskara Kolberga

11 marca 2015

Instytut im. Oskara Kolberga we współpracy z Instytutem Muzyki i Tańca dokonał digitalizacji zachowanych kompozycji Kolberga. Na stronie www.oskarkolberg.pl dostępne są w formacie PDF partytury, głosy instrumentalne i wyciągi fortepianowe dwóch oper Kolberga: "Król pasterzy" i "Scena w karczmie".

Zamieszczono również pięć fragmentów trzeciej opery Kolberga "Pielgrzymka do Częstochowy", do której zachowały się obszerne szkice kompozytorskie oraz pełne libretto zredagowane przez Kolberga.

Udostępniono także kompozycje fortepianowe (104) oraz pieśni na głos z fortepianem (26). W przypadku zachowanych oper materiał muzyczny wymagał ucyfrowienia za pomocą edytora nutowego. Kompozycje fortepianowe i pieśni udostępniono jako skany z "Dzieł Wszystkich Oskara Kolberga".

Na stronie www.oskarkolberg.pl zamieszczono również nagrania kompozycji Kolberga opublikowane w roku 2013 i 2014, obejmujące rejestracje "live" dwóch oper dokonane w Krakowie i Poznaniu, zrealizowane przez IMiT, oraz nagrania CD pieśni i kompozycji fortepianowych, wydane przez DUX.

Opracowany został także kompletny katalog utworów muzycznych Kolberga, który jest także dostępny na stronie internetowej Instytutu im. Oskara Kolberga.

drukuj