Strona internetowa poświęcona muzyce tradycyjnej

30 marca 2015

W ramach Roku Kolberga dokonano przebudowy pierwszej wersji portalu www.muzykatradycyjna.pl, stanowiącego centrum informacyjne i bazę wiedzy na tematy etnomuzyczne. Strona stała się dzięki temu bardziej przyjazna dla użytkownika, a jej struktura pozwala na rozwój portalu. Najważniejsze treści tłumaczone są na język angielski.

MuzykaTradycyjna.pl kontynuuje prace nad propagowaniem bieżących wydarzeń i programów edukacyjnych oraz prezentuje zjawiska muzyczne poprzez zaznaczanie ich na interaktywnej mapie.

W Roku Kolberga redaktorzy portalu skupili się szczególnie na zgromadzeniu treści w dziale Leksykon. Jego najważniejszą część stanowią biogramy muzyków tradycyjnych. Ponadto przedstawiane są artykuły, informacje o wydanych publikacjach, instytucjach, organizacjach, archiwach. Stworzony został także nowy dział Dźwięk i Obraz, będący dźwiękową i wizualną prezentacją kultury muzycznej polskiej wsi oraz jej współczesnych przeobrażeń i nowych kontekstów.

Projekt zrealizowany został przez Fundację Ochrony Krajobrazu i Promocji Regionów Numinosum oraz Instytut Muzyki i Tańca.

drukuj